Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Topluluğu Ethereum’un Mayıs Sonu Fiyatını Tahmin Etti

İsabetli tahminleri ile bilinen bir kripto topluluğu Ethereum’un Mayıs sonundaki fiyatına dair tahminlerde bulundu.
Kripto Topluluğu Ethereum’un Mayıs Sonu Fiyatını Tahmin Etti
HABER GİRİŞ

En büyük altcoin olan Ethereum, Bitcoin’deki geri çekilme ile beraber kayıplarını artırıyor. Ancak bir kripto topluluğu, ETH’nin Mayıs sonundaki fiyatının bugüne göre çok daha yüksek olacağını tahmin ediyor.

Ethereum’un fiyatındaki son düşüşe rağmen, CoinMarketCap’teki bir topluluk, dijital para biriminin Mayıs ayının sonuna kadar ortalama 3.600 dolara çıkacağını tahmin ediyor. Bu topluluk ETH’ye dair daha önceki tahminlerinde yüzde 80 doğruluk oranına sahip olmasıyla biliniyor.

ETH tarihsel tahmin doğruluğu
Kaynak: CoinMarketCap

Bu tahmin gerçekleşirse, ETH mevcut fiyatından yüzde 26 artış yaşayacak demektir. Aynı topluluk Haziran ayı için de tahminlerde bulundu. Buna göre ETH’nin Haziran ayı sonunda 3.260 dolar olması bekleniyor. Bu da Haziran’da bir düşüş yaşanacağı anlamına geliyor.

Ethereum’un gelecekteki fiyatı konusunda iyimser tahminler sadece kripto topluluğuna ait değil. Bloomberg’in kıdemli emtia analisti Mike McGlone’a göre, Ethereum’un finans ve paranın dijitalleşmesinin merkezindeki rolü, yakın gelecekte ek fiyat artışları için bir temel oluşturabilir.

ETH 7 günlük grafik
Kaynak: CoinMarketCap

McGlone, ETH’nin arzının azaldıkça talebinin artacağını ve internetin teminatı haline geleceğini tahmin ediyor. Ethereum son günlerdeki düşüş ile beraber 2.850 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi geçen yılın Kasım ayında 4.800 dolara kadar çıkmıştı.

GCM Yatırım Banner

Haftalık Kurumsal Çıkışlar Arttı

Ethereum yatırım ürünlerinde geçen hafta içerisinde kurumsal çıkışlar olduğu görülüyor. CoinShares tarafından hazırlanan bültene göre geçen hafta içerisinde ETH’den 16,9 milyon dolar değerinde çıkış kaydedildi.

2022’de Ethereum yatırım ürünleri, kurumsal yatırımcılar için en kötü performans gösteren ürünler olmaya devam ediyor.

Bu yıl şimdiye kadar, Bitcoin ürünlerindeki 252 milyon dolarlık girişe kıyasla, yaklaşık 169 milyon dolar değerinde kurumsal yatırım ETH ürünlerinden ayrıldı. Geçen üç hafta içerisinde Ethereum yatırım ürünlerinden 219 milyon dolarlık çıkış kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.