Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Şirket Liderleri Ethereum’un Yıl Sonu Fiyatını Tahmin Etti

Sektörün fintech liderleri ETH’nin 2022’nin sonundaki fiyatının şimdikinden daha yüksek olmasını bekliyor.
Kripto Şirket Liderleri Ethereum’un Yıl Sonu Fiyatını Tahmin Etti
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında Bitcoin’in yan sıra, Ethereum’un fiyatı da büyük öneme sahip olmakta. ETH’nin gösterdiği performans, diğer altcoinlerin değerinin belirlenmesinde rol oynuyor. Sektörün önde gelen şirketlerinden yöneticiler, Ethereum’un yıl sonundaki fiyatına dair tahminlerde bulundu.

53 kripto ve Web3 endüstrisi fintech uzmanı, Ethereum’un bu yılın sonunda 1.711 dolara çıkacağını ancak öncesinde 675 dolara kadar düşeceğini tahmin etti.

Merge Yükseltmesi Bekleniyor

Son kripto piyasası çöküşü ve ağın Proof-of-Stake (PoS) algoritmasına geçişini resmi olarak işaretleyecek Merge yükseltmesi dikkate alındığında, uzmanlardan farklı değerlendirmeler ortaya atılıyor.

Uzmanların yüzde 40’ından fazlası Ethereum almak için iyi bir zaman olduğunu belirtirken, yüzde 16’lık kitle ise satış yapılması gerektiğini savunuyor.

Yüzde 40’lık bir kitle ise yatırımcıların şu anda yalnızca hodl yapması gerektiğine inanıyor. Merge yükseltmesinin, Ethereum fiyatın üzerinde olumlu etki yaratacağına inananların oranı yüzde 78 seviyesinde.

GCM Yatırım Banner

ETH’nin 2022 sonunda 2.350 dolardan işlem göreceği tahminine sahip uzmanlar arasında yer alan Swinburne Teknoloji Üniversitesi direktörü ve öğretim görevlisi Dr. Dimitrios Salampacis, Eylül ayındaki Merge yükseltmesinin olumlu etkisinin altı ay sonra ortaya çıkacağına inanıyor.

Proof-of-Stake geçişi ile ağın ölçeklenebilirliğini artırması ve işlemlerde daha fazla verimlilik getirmesinin yanı sıra, gaz ücretlerinin düşürülmesi bekleniyor. Diğer yandan kripto para birimi için düşüş tahminlerinde bulunanlar da var.

ETH’de Düşüş Tahminleri

CloudTech Group COO’su Kevin He, yıl sonunda ETH’nin 750 dolara kadar düşebileceğine inanıyor. 2025 yılında ise fiyatın 5.000 doların üzerinde olacağını düşünüyor. ETH’deki yükselişin Merge yükseltmesinin başarılı bir şekilde tamamlanmasına bağlı olduğunu sözlerine ekledi.

En değerli altcoin son günlerde Bitcoin’e nazaran daha iyi performansı ile dikkat çekiyor. Kripto para birimi 187 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 1.550 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.