Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Şirket Hisseleri, Curve Finance Olayı Sonrası Kayıplarını Artırdı

Kripto para sektöründe faaliyet gösteren bazı şirketlerin hisseleri, Curve Finance üzerinde yaşanan olaylar ve BTC’deki zayıflık ile kayıplarını artırdı.
Kripto Şirket Hisseleri, Curve Finance Olayı Sonrası Kayıplarını Artırdı
Yorum

Kripto para ve blockchain ile ilgili şirketlerin hisseleri, kullanıcıların kripto para ödünç alıp alıp satabilecekleri bir platform olan Curve Finance’te yaşanan bir hack olayını ve Bitcoin’in altı haftanın en düşük seviyesine inmesiyle piyasa öncesi ticarette düştü.

Bitcoin günlük bazda yüzde 2’den fazla kayıpla 28.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC’deki zayıflık ve şirket hisselerindeki kayıplar, merkeziyetsiz bir platform olan Curve Finance’in hackerlar tarafından hedef alınması ve 47 milyon dolarlık zarara uğratılması sonrası artıyor.

ABD’li kripto para borsası Coinbase’in hissesi yüzde 3’ten fazla düşerken, madencilik şirketi Bitfarms hisseleri piyasa öncesi ticarette yüzde 1,1 kayıp gördü. Riot Platforms, Marathon Digital ve Hut 8’in ABD’de işlem gören hisseleri dahil olmak üzere kripto madencileri yüzde 3 ile 3,35 arasında değer kaybı yaşadı.

Kripto endüstrisi, en büyük endüstri oyuncularından ikisi olan Binance ve Coinbase’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ateşi altında olmasıyla zorlu bir süreçten geçiyor. Diğer yandan küresel piyasalardaki yüksek faiz ortamı da, kripto para piyasasını baskılıyor.

Federal Rezerv’in geçen yıldan bu yana yaptığı oran artışları ile faizleri yüzde 5,25’e çıkarması ve kripto ekosisteminde yaşanan iflas ve çöküşler, piyasanın mevcut durumunda başlıca etkenler olmakta.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%