Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Piyasasına 2022’de 3.500’den Fazla Yeni Varlık Eklendi

Kripto marketi bu yılın başından itibaren düşüyor ve oldukça oynak bir tutum sergiliyor. Buna rağmen piyasaya yeni varlıklar ekleniyor.
Kripto Piyasasına 2022’de 3.500’den Fazla Yeni Varlık Eklendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasındaki oynaklık yeni yıl içerisinde de devam etti. Buna rağmen piyasaya yeni varlıklar girmeye devam ediyor.

Veriler bu yıl içerisinde 3.500’den fazla yeni kripto para biriminin piyasaya giriş yaptığını gösteriyor. CoinMarketCap üzerinden bakıldığında 1 Ocak itibarıyla toplam kripto para sayısı 16 bin seviyesindeydi.

Bu sayı geçen zaman içerisinde yüzde 200’den fazla artışla 19 binin üzerine çıktı. Bu 2022’de günlük ortalama 22 kripto para biriminin piyasaya girdiği anlamına geliyor.

Piyasada son zamanlarda olumsuz bir hava hakim olsa da, sektörün yakın gelecekte yükselişe geçeceğine dair güçlü bir beklenti var. Bu doğrultuda, pazara giren yeni projelerin potansiyel bir ralliden yararlanmak istediği söylenebilir.

Düşüşe Rağmen Piyasaya İlgi Sürüyor

Giren son varlıklar, tüm kripto piyasasının esas olarak bir boğa koşusunda olduğu 2021’de kurulan ivmenin devam edebileceğine işaret ediyor. 1 Ocak ile 31 Aralık 2021 arasında bir önceki yıla göre yüzde 98,98 artışla en az 8.000 yeni kripto varlık piyasaya giriş yapmıştı.

GCM Yatırım Banner

Piyasada net bir düzenleme olmaması nedeniyle, bu varlıklar üzerinden dolandırıcılık faaliyetleri de görülebiliyor. Genel olarak, yeni eklenen kripto para birimleri, sektörün son birkaç yıldaki büyümesini temsil ediyor.

2013 yılında CoinMarketCap’in lansmanında platformda listelenen sadece 14 kripto para birimi bulunuyordu. O tarihlerde Bitcoin’in fiyatı 100 dolar seviyesindeydi.

Pazara katılan yeni varlıkların sayısının artarak devam etmesi bekleniyor. Diğer yandan orta ve uzun vadede kripto para birimlerin tamamının hayatta kalıp kalmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.

Bazı uzmanlar çoğu kripto para biriminin tamamen yok olacağını iddia ediyor. Geçtiğimiz günlerde sektörde faaliyet gösteren bazı firmaların yöneticileri, binlerce kripto para biriminin çökeceğini öne sürmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.