Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Paralar için 2023’te Neler Olacak? Uzmanlar Yanıtladı

Kripto paralarda belirsizlik devam ederken amiral kripto para birimi Bitcoin’deki hareketlilik devam ediyor. Gelecek yıl kripto paraları neler bekliyor? Uzmanlar, krizlere dikkat çekti.
Kripto Paralar için 2023’te Neler Olacak? Uzmanlar Yanıtladı
HABER GİRİŞ

Jeopolitik riskler, FTX gibi kripto borsasındaki ani çöküşler ve ekonomik belirsizlikler her yatırım aracında olduğu kripto para birimlerindeki soru işaretlerini artırıyor. Bazı uzmanlar geleceğe yönelik beklentilerini olumlu tutarken kimileri de borsalardaki durgunluğun uzun süre devam edebileceğini vurguluyor. Ayrıca yaşanan krizler nedeniyle kripto para sektöründeki imajın zedelendiği düşünülüyor.

Yatırımcılar, yeni yılda Bitcoin (BTC) ve kripto paralar için nasıl bir seyir olacağını merak ederken önemli isimler CNN’e verdiği demeçte değerlendirmelerini paylaştı.

Hany Rashwan

Kripto yatırım şirketi olan 21.co’nun CEO’su Hany Rashwan, yaşanan borsa krizlerine dikkat çekerek sektörde daha bilimsel ve nitelikli bir sistemin olması gerektiğini vurguladı. Yaşanan aksaklıkların ve krizlerin kripto paraların imajını zedelediğini belirtti. FTX krizi sonrasında Bitcoin’deki çöküşün daha ciddi olmamasına şaşırdığını paylaştı.

John Avery

Stratejist John Avery, kripto paralardaki blok zinciri teknolojisinin sağlam kaldığını söyleyerek gelecekte bazı zorlukların görülebileceğini aktardı. Ama en sonunda Bitcoin ve diğer kriptolarda olumlu bir toparlanma gerçekleşeceğini dile getirdi.

Avery, piyasalar normale döndüğünde kurumsal yatırımların yeniden artacağını söyledi. 2023’te kripto para sektöründe daha fazla düzenleyici görmeyi bekliyor. Süreçlerin sonunda iyi bir gelişme kaydedileceğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Fadi Massih

Moddy’s Investors’ın finansal kurumlar grubu Başkan Yardımcısı Fadi Massih de Avery’e benzer şekilde FTX krizi gibi olayların nihayetinde kripto piyasasında daha fazla gözetleme ve düzenleyici olacağını paylaştı. Bitcoin, hala hisse senetleri ve tahvillere kıyasla daha volatil olmayı sürdürüyor.

Massih, önümüzdeki dönemde ABD Merkez Bankası FED’in ve borsaların iyi seyirde devam etmesinin önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Son dönemlerde ekonomistler Bitcoin ile ilgili tarih vererek konuşuyor. Bazı analistler ayı piyasasının uzun sürebileceğini söylüyor. Kripto para sektöründeki bazı önemli isimler ise ayı piyasasının sona ermek üzere olduğunu, boğa piyasasının yakın olduğunu vurguluyor.

Kripto Paralar için 2023’te Neler Olacak? Uzmanlar Yanıtladı

Kaynak: Paratic Piyasalar

Öncü kripto para birimi Bitcoin, gün içinde olumlu bir performans sergileyerek yüzde 1,7 artış gösterdi.

5 Aralık gününe 17091 dolardan başlayan kripto para, saat 14:15 itibarıyla 17291 dolardan işlem görüyor. BTC, FED Başkanı Powell’ın açıklamalarından sonra toparlanmaya başladı.

24 saatlik artışlar haftalık performansa da etki ederek 7 günlük kazanç yüzde 6,68 seviyesine çıktı. Yukarı yönlü seyrin devam etmesi, aylık yüzde 18,79 olan kaybı azaltabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.