Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Para Borsası BingX’ten Ahbap Derneği’ne Deprem Bağışı

Kripto para borsası BingX, deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarının sarılması amacıyla Ahbap Derneği'ne 1 milyon TL bağışladı. Detaylar haberde;
Kripto Para Borsası BingX’ten Ahbap Derneği’ne Deprem Bağışı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen ve 10 ili etkileyen yıkıcı depremlerin ardından Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından deprem bölgesine yardımlar gelmeye devam ediyor. Kripto sektöründe yardım faaliyetlerine katılan şirketlerden biri de BingX oldu.

Kripto para borsası BingX, felaketin hemen ardından 1 milyon TL’lik afet yardım fonu oluşturarak depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Ahbap Derneği’ne bağışta bulundu.

Afet Yardım Fonu Etkinleştirildi

Gelişmenin ardından Afet Yardım Fonu’nu etkinleştiren BingX, depremzedeler için Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap Derneği’nin yanı sıra diğer resmi yardım kuruluşları ile çalışarak bölgeye acil durum malzemeleri sağlamaya çalışıyor.

Eylül 2022’de kurulan 10 milyon dolarlık BingX Yardım Fonu, yardım kuruluşları bağışlarına, dünya çapındaki afet yardımına ve kamu refah faaliyetlerine tahsis edilmek üzere organize edildi.

Şirket, iflas eden kripto borsalarının zarar gören tüm ortaklarına yardımcı olmak adına 5 milyon dolar büyüklüğünde bir Özel Yardım Fonu da oluşturmuştu.

GCM Yatırım Banner

Bracic: Elimizden Geldiğince Yardımda Bulunacağız

BingX Global Pazarlama ve Ortaklıklardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Bracic konuya dair yaptığı açıklamada Türkiye’de yaşanan felaketten dolayı çok üzgün olduklarına ve bu tür afetler karşısında hızlı müdahalenin son derece önemli olduğuna değindi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @BingXTurkiye

“Elimizden geldiğince yardımda bulunmaya devam edeceğiz” diyen Bracic, yapılan yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının kendileri için çok önemli olduğunu ve yapılan ilk yardımda Ahbap Derneği’ni seçmelerinde gösterilen istikrar, verimlilik ve şeffaflığın etkili olduğunu dile getirdi.

Bracic sözlerinin devamında, ilerleyen günlerde depremden etkilenen bölge halkının ihtiyaçlarına göre yardımlara devam edeceklerini ve BingX ailesi adına herkese en içten taziyelerini ilettiklerini kaydetti.

Hayvanları da Unutmadılar

Deprem bölgesinde sahipsiz kalan evcil ve sokak hayvanlarını da unutmayan BingX, yaklaşık 1 ton köpek ve kedi maması bağışında bulundu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @BingXTurkiye

Şirket yetkilileri, gelen talepler doğrultusunda ihtiyaçları karşılamaya, yerel lojistik ve dağıtım ağları ile koordinasyon sağlamaya devam edeceklerini de açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın