Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Madenciliği Sektörü için İyi Haber: BlockFi’ye İzin

İflas mahkemesinin yeni kararı, kripto kredi şirketi BlockFi'nin kripto madenciliği ekipman ve varlıkları için tekliflere izin veriyor. Detaylar haberde;
Kripto Madenciliği Sektörü için İyi Haber: BlockFi’ye İzin
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD New Jersey Bölgesi İflas Mahkemesi, aldığı kararla kripto kredi platformu BlockFi’a, varlıklarını satabilmesi için yeşil ışık yaktı. Şirket, yeni mahkeme kararına göre bundan sonra alacaklılarına geri ödeme yapabilmek adına kripto madencilik ekipman ve varlıklarının satışını gerçekleştirebilecek.

Kripto kredi kuruluşu, madencilik ekipmanı için teklif davet etmek üzere iflas mahkemesinden onay aldı. Teklif vermek için son tarih 20 Şubat. İşte son gelişmeler…

ABD New Jersey Bölgesi İflas Mahkemesi, BlockFi’a kripto madenciliği işi için teklif davet etmesi için yeşil ışık yaktı. Onay, iflas etmiş kripto borç verenin 67.000’den fazla Bitcoin madenciliği makinesi tarafından desteklenen yaklaşık 160 milyon dolarlık kredi satma planlarını açıklamasından bir hafta sonra geldi.

BlockFi Piyasa Koşullarından Yararlanmak İstiyor

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre ABD İflas Yargıcı Michael Kaplan, BlockFi’ın kripto madenciliği ekipmanı için bir açık artırma düzenleme talebini, kripto kredi verenin iflas başvurusunda bulunmasından iki ay sonra onayladı.

BlockFi’ı temsil eden avukat Francis Petrie, mevcut piyasa koşullarının firmayı açık artırma sürecini hızlandırmaya sevk ettiğini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Petrie konuya dair açıklamasında “Teklif için pazarda önemli bir ilgi gördük ve kripto para piyasasındaki mevcut oynaklık hızlı hareket etmemiz gerektiği anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Petrie ayrıca, müşterisinin kripto madenciliği sektöründeki son yükselişten yararlanmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Petrie’ye göre BlockFi, madencilik ekipmanı için şimdiden çok sayıda teklif aldı. Alıcıların teklif vermeleri için son tarih 20 Şubat. Bunu, son teslim tarihinden bir hafta sonra yapılacak bir açık artırma takip edecek.

Açık artırma sürecinde yapılan anlaşmaların Mart ayında iflas mahkemesi tarafından onaylanması gerekecek.

Kripto Madenciliği Sektörü için İyi Haber

Kripto madenciliği sektörü, aylardır piyasadaki gerilemeyle mücadele ettikten sonra daha sakin sulara doğru ilerliyor gibi görünüyor.

Yenilenen olumlu hava, Celsius’u yaklaşık 1.3 milyon dolar değerinde madencilik ekipmanı için alıcı aramaya da sevk etti.

Argo Blockchain ve Core Scientific gibi halka açık kripto madenciliği firmaları, 2023’ün ilk ayında hisse fiyatlarının yükseldiğini gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.