Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Kışı 2023’te Bitecek mi? Bitcoin Destekçisi Açıkladı

2022 boyunca büyük bir düşüşe sahne olan Bitcoin ve kripto paraların gelecek yılı merak ediliyor. Sektörün tanınmış ismi konuştu.
Kripto Kışı 2023’te Bitecek mi? Bitcoin Destekçisi Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sektörün en tanınmış isimlerinden David Marcus, Bitcoi’in vicdansız oyuncuların tacizinden kurtulmak için en az 2024 yılına kadar zamana ihtiyacı olacağını söyledi. Bitcoin şirketi Lightspark’ın CEO’su ve kurucusu David Marcus, önümüzdeki yıllara ilişkin tahmini ile boğaları hayal kırıklığına uğratacak ifadeler kullandı.

FTX iflasının üzerinden 2 aydan daha az bir süre geçmiş olsa da, bunun yansımaları hem hissiyatı hem de fiyat performansını bozmaya devam ediyor.

Meta’daki ve ondan önce PayPal’daki kripto rolüyle ünlü olan Marcus için kötü aktörlerin hesap vermesi gereken çok şey var ve ve bunun etkileri 2023’ten sonra da kripto endüstrisinde hissedilir olacak.

Kış 2023 ve 2024’te Devam Edebilir

Kripto kışı 2023’te ve muhtemelen 2024’te devam edeceğini tahmin eden Marcus, “Piyasanın vicdansız oyuncuların suistimalinden kurtulması ve sorumlu düzenlemelerin gelmesi birkaç yıl alacak. Tüketici güveninin yeniden inşa edilmesi de birkaç yıl alacak, Ancak uzun vadede meşru endüstri oyuncuları için faydalı bir sıfırlama olabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Spesifik olarak, belirli yıllarda büyüme sağlama eğiliminde olan dört yıllık halving döngüleri bir zorlukla karşılaşabilir. Bir sonraki halving yılı olan 2024, yükseliş eğiliminin bir yıl önce, 2023’ün 2. çeyreğinde başlayacağını tahmin ederken, giderek artan bir yükseliş fiyat hareketi dönemi olacak.

GCM Yatırım Banner

Marcus kriptoda, yıllarca süren açgözlülüğün gerçek dünya uygulamalarına yer açacağını belirterek, “Havadan bir jeton yaratma ve milyonlar kazanma yılları sona erdi. Müzik durdu. Gerçek değer yaratmak ve gerçek dünya sorunlarını çözmek zorunda olduğumuz normal programımıza geri döndük.” diye konuştu.

Marcus’un açıklamaları, Kasım 2021’den bu yana yüzde 75’in üzerinde düşüş yaşayan Bitcoin gerçekliğinde geldi. Bu süreçte kripto para piyasası 800 milyar doların altına kadar geriledi. BTC yazım itibarıyla 318 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 16.500 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın