Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kremlin: Ukrayna’daki Operasyon Tüm Hedeflerine Ulaşacak

Rusya tarafından yapılan son açıklamada, Avrupa'nın, ABD istemese de Moskova ile diyalog kurmak zorunda olduğu belirtildi.
Kremlin: Ukrayna’daki Operasyon Tüm Hedeflerine Ulaşacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Tüm dünyanın gözü kulağı Ukrayna topraklarında yaklaşık altı haftadır devam eden savaşta. Bir an önce ateşkes ilan edilip, barış sağlanması beklenirken, bir yandan da Rusya’ya uygulanan yaptırımların yarattığı gerilim izleniyor.

Kremlin’den gelen son açıklamada Ukrayna’daki operasyonun tüm hedeflerine ulaşacağı belirtildi. Açıklamada “ABD istemese de Avrupa, Rusya ile diyalog tesis etmek zorunda” sözlerine yer verildi.

Söz konusu mesaj adeta bir tehdit niteliği taşırken, Rusya ile ticari ilişkilerini neredeyse tamamen bitiren ABD’nin nasıl tepki vereceği merak ediliyor.

ABD Başkanı Joe Biden, savaşın başından bu yana Ukrayna’da çok fazla maddi destek duyurdu. Geçen hafta açıklana 500 milyon dolarlık yardım da bunlardan biriydi. Perşembe günü ise ABD’nin stratejik petrol rezervinden, her gün 1 milyon varil ham petrolün piyasaya sürülmesi talimatını verdi.

ABD doğal gaz ve petrol konusunda daha özgür davransa da Avrupa nispeten temkinli tutum izliyor. Özellikle Almanya gaz tedarikçisini güvence altına almadan, Rusya’ya enerji bağını kesmek istemiyor.

Litvanya ise Rusya’dan gaz alımını durdurma kararıyla önemli bir hamle yaptı. Enerji Bakanı Dainius Kreivys Rus gazını terk eden ilk Avrupa ülkesi olduklarını dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu