Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kremlin Barış Taslağını Gönderdi: Ukrayna’dan Yanıt Bekleniyor

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, müzakere sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar geliyor…
Kremlin Barış Taslağını Gönderdi: Ukrayna’dan Yanıt Bekleniyor
Yorum

Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmalar tüm hızıyla devam ederken, müzakere sürecine dair yeni bir gelişme yaşandı. Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamasında, hazırladıkları barış taslağını Ukrayna tarafına ilettiklerini söyledi.

Müzakere taslağını iletmeleri sonrası Kiev yönetiminden yanıt beklediklerini belirten Peskov, bugüne kadar yaklaşımlarının sürekli değiştiğini ifade etti.

Ukrayna tarafının yaklaşımını sürekli değiştirmesinin, müzakere sürecini olumsuz etkilediğini belirten Peskov, son taslağın kesin ve net ifadeler içerdiğini ve “Top onlarda, bir cevap bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Ukrayna’nın kendilerine geri dönüş için bir süre sınırı olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Peskov, “Bu onlara bağlı, Onlar tarafındaki gelişmeler istenen düzeyde değil. Müzakere sürecini yoğunlaştırmaya eğilimli değiller” açıklamasında bulundu.

Son günlerde Rusya, Ukrayna’nın doğusundaki saldırılarını yoğunlaştırıyor. Saldırıların en yoğun yaşandığı kentilerin başında ise Mariupol geliyor. Kentte büyük hasar meydana gelirken, kuşatma altında kalan sivillerin tahliye edilmesi bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu