Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kremlin AB’ye Seslendi: Kendilerine Ateş Ediyorlar!

Dmitriy Peskov, yaptırımlardan Rus ekonomisini etkilemediğini çünkü duruma hızlı bir şekilde uyum sağladıklarını açıkladı. Haberin detayları aşağıda;
Kremlin AB’ye Seslendi: Kendilerine Ateş Ediyorlar!
Son Güncelleme: 

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, AB ülkelerinin bugünden itibaren yürürlüğe koyduğu Rus petrolüne tavan fiyat uygulamasına yanıt verileceğini açıkladı. Konuyla ilgili bir karar hazırlandığını bildiren Peskov, tavan fiyatı tanımayacaklarına dikkat çekti.

Peskov, Rusya karşıtı yaptırımları uygulayan Avrupa ülkelerinin zarar gördüğünü, Rusya’nın ise yaptırımlara hızlı bir şekilde uyum sağladığına işaret etti. Bu durumu inkar etmenin profesyonelliğe aykırı olduğunu kaydetti.

Ambargolar Alman Ekonomisine Zarar Veriyor

AB’nin bugün yürürlüğe koyduğu Rus petrolüne tavan fiyat uygulaması Almanya Başbakanı Olaf Scholz tarafından açıklandı. Peskov, Scholz’a atıfta bulunarak bu ambargoların Alman ekonomisine de zarar verdiğine işaret etti. Rus uzmanlarınsa bu durumu farkında olduğunu ekledi.

Söz konusu ambargolar Rusya’nın Ukrayna’daki askeri harekatında barış anlaşması sağlanması için uygulanıyor. Bu yaptırımların, Rusya’nın barış için anlaşılmasındaki şartları dikte ettiği taktirde kaldırılmayacağı da bildirildi.

Peskov açıklamasında, Rus ekonomisinin özel askeri operasyonun ihtiyaçlarını karşılamak için fazlasıyla yeterli potansiyele sahip olduğunu vurguladı. Rus ham petrolüne getirilen fiyat sınırının Ukrayna’daki askeri operasyonu etkilemeyeceğini aktardı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Yaptırımlar Küresel Enerji Piyasalarındaki İstikrarı Bozacak

Bahsi geçen yaptırımların küresel enerji piyasasının istikrarını tamamen bozacağını ve büyük bir etkisi olacağını öne sürdü.

Bugünden itibaren yürürlüğe giren Rusya’dan deniz yoluyla taşınan petrole varil başına 60 dolar tavan fiyat uygulama kararına G7 ülkeleri ve Avusturalya’nın da katıldığı paylaşıldı.

Küresel petrol üretiminin yüzde 10’unu karşılayan Rusya, daha önceden tavan fiyat uygulamasının yürürlüğe girmesiyle ham petrol satışı yapmayacağını belirtmişti. Bazı Avrupalı ​​uzmanlarsa yürürlüğe giren ambargonun küresel ekonomiyi olumsuz etkileyeceğini öngörüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu