Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kredi Kartı Kullanıcıları Dikkat! İddialara Açıklama Geldi

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, kredi kartı asgari ödemesine yönelik ortaya atılan iddialar hakkında açıklamada bulundu.
Kredi Kartı Kullanıcıları Dikkat! İddialara Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı basın ve yayın organlarında kredi kartına yönelik yer alan iddialar hakkında açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında , “3 ay peş peşe sadece ‘asgari ödeme’ yapan kart sahibinin kartı kullanıma kapanacak” iddiasının yer aldığı not edildi.

Söz konusu iddianın gerçek olmadığı aktarıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), asgari ödemesini yapan kredi kartı kullanıcılarının kartının kullanımına kapatılmasına yönelik bir çalışması veya düzenlemesi bulunmamakta olduğu bildirildi.

Yönetmelik gereği bir takvim yılı içerisinde asgari ödeme tutarı, toplam üç kez ödenmeyen kredi kartlarının nakit kullanımına kapatılmakta olduğu bilgisi verildi.

Üst üste üç kez asgari ödeme tutarı ödenmeyen kredi kartlarının ise hem nakit kullanımına hem de mal ve hizmet alımına kapatılmakta olduğu not edildi.

GCM Yatırım Banner

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Söz konusu kredi kartlarının limitleri, dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar arttırılamamakta ve bu tür kartlar nakit kullanımına veya kullanıma kapalı tutulmaktadır.”

Piyasaların işleyişini bozabilecek spekülatif açıklamalara itibar edilmemesi eklendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın