Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kraliçe Yerine Prens Charles Konuştu! Ekonomi Öne Çıktı!

Prens Charles, Parlamento açılışında 96 yaşındaki Kraliçe II. Elizabeth'in yerini aldı. Charles, hükümetin önceliğini ekonomiyi büyütmek ve derinleşen yaşam maliyeti krizini hafifletmek olarak gösterdi.
Kraliçe Yerine Prens Charles Konuştu! Ekonomi Öne Çıktı!
Yorum

İngiltere tahtının varisi, bugün İngiltere Parlamentosu’nun resmi açılışında 96 yaşındaki annesi Kraliçe II. Elizabeth’in yerini aldı. Kraliçe 1963’ten beri ilk kez hükümetin yasama planlarını belirleyen törenini kaçırırken II. Elizabeth’in etkinliğe başkanlık edememesi sağlık sorunlarının habercisi olarak yorumlandı.

Sonuçta Kraliçe’nin konuşması oğlu varis Prens Charles tarafından yapıldı. Prens Charles, İngiltere Hükümeti’nin önceliğinin ekonomiyi büyütmek ve güçlendirmek ve ailelerin yaşam maliyetlerinin hafifletilmesine yardım etmek olduğunu söyledi.

Yükselen fiyatlar ve küçülen ekonomi ile uzun bir stagflasyon dönemine ilerlediği söylenen İngiltere için Charles, ülkenin giderek artan yaşam maliyeti krizini ele almayı taahhüt etti.

Hükümet tarafından yazılan ve parlamentonun resmi açılışının bir parçası olarak hükümdar tarafından okunan Kraliçe’nin Konuşması, ekonomik büyümeye odaklandı.

Aynı zamanda Prens Charles, “Hükümetim ülkenin her yerinde fırsatları artıracak ve daha fazla insanın çalışmasına destek olacak” dedi. İngiltere bakanlarının sokakları daha güvenli hale getirmek için polisi desteklemeye ve Covid birikintilerini azaltmak için Ulusal Sağlık Hizmetine fon sağlamaya devam edeceğini ekledi.

Hükümet ayrıca İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasının ardından ticari düzenlemeleri yürürlükten kaldırma ve reform yapma sözü verdi. Bu noktada Avrupa Birliği’nden devralınan yasanın daha kolay değiştirilmesini sağlayacak yeni bir Brexit Özgürlükler Yasası’nı tanıttı.

Aynı zamanda gündemin önemli konularından güvenlik meselelerine değindi. Hükümetin NATO ile birlikte çalışarak ve en acil küresel güvenlik sorunlarına değinerek dünya çapında güvenliğin savunulmasına öncülük edeceğini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu