Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kraliçe Elizabeth’in NFT Koleksiyonu Kapıları Kapatıyor!

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in ölümünün ardından Ethereum tabanlı bir NFT projesi olan QueenE, son müzayedesini sergileyeceğini duyurdu. Detaylar haberde;
Kraliçe Elizabeth’in NFT Koleksiyonu Kapıları Kapatıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in hayatını kaybetmesi NFT alanında da etkilerini gösteriyor. Ethereum tabanlı bir NFT projesi olan QueenE, Kraliçe’nin ölümünün ardından son Gen1 sanat müzayedesini düzenleme kararı aldı.

Web3 oluşturucu Fabio Sevá ve takma adlı mladen.eth tarafından tasarlanan QueenE, NFT projesinin son defa açık artırmaya çıktığını ve sonlandırılacağını belirtti.

Temmuz ayının ilk günlerinde başlayan koleksiyon bugüne kadar toplam 73 adet farklı sanat eserine imza attı.

Projenin kodunu ve formatını, her gün Ethereum tabanlı tek bir profil resmini açık artırmaya çıkaran ve alıcıları özel bir kulübe kabul eden yaratıcı bir NFT projesi olan Nouns’tan aldığı biliniyor.

Başlangıçta, birkaç saatte bir gerçekleştirilen açık artırmalar, son dönemde günde bir kez şeklinde yapılmaya devam etmişti.

GCM Yatırım Banner

Koleksiyondaki 73. NFT Son Olacak

Kraliçe’nin 96 yaşında hayata gözlerini yumması üzerine proje, koleksiyondaki 73. Ethereum NFT’nin mevcut müzayedenin orijinal koleksiyonun bir parçası olarak yayınlanan son müzayede olacağını duyurdu.

Gen2 Koleksiyonu’ndan da Bahsedildi

QueenE resmi Twitter hesabı tarafından gelecekteki bir Gen2 koleksiyonundan bahsedilse de yayınlanmasıyla ilgili herhangi bir detay paylaşılmadı.

Son QueenE Gen1 NFT’nin en yüksek teklifi 0,5 ETH veya yaklaşık 825 dolar oldu. Koleksiyondaki herhangi bir parça için önceki en yüksek ETH satış fiyatı ise 27 Temmuz’da QueenE #23 için 1.9 ETH olmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın