Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kraken CEO’suna Göre Binance’ın Rezerv Kanıtı Anlamsız

Kraken CEO'su Jesse Powell, borsaların yükümlülükleri içermediği için rezerv açıklamalarını anlamsız buldu. Ayrıntılar haberde...
Kraken CEO’suna Göre Binance’ın Rezerv Kanıtı Anlamsız
HABER GİRİŞ

Kripto borsası FTX’in çöküşü, kullanıcıların fonlarının kötüye kullanılmasını içeren durumlardan kaçınmada rezerv kanıtının önemini ortaya çıkardı. Borsalar, kullanıcıların fonlarının varlığını kanıtlamak için proaktif olarak cüzdan adreslerini paylaşmaya başladı.

Kraken CEO’su ve kurucu ortak Jesse Powell ise yükümlülükleri içermediği için uygulamayı anlamsız olarak nitelendirdi.

Powell’a göre eksiksiz bir rezerv kanıtı denetimi, müşteri yükümlülüklerinin toplamını, her hesabın toplama dahil edildiğini gösteren kullanıcı tarafından doğrulanabilir kriptografik kanıtı ve emanetçinin cüzdanlar üzerindeki kontrolünü kanıtlayan imzaları içermeli.

Kraken’in rezerv kanıtı, varlıkların şirketin yükümlülüklerine karşı doğrulanmasına izin verirken, Powell, eksi bakiyeli hesapları dahil etmeyi kaçıran diğer oyunculara seslenmeye devam ediyor.

Powell geçmişte CoinMarketCap’i müşteri bakiyelerinin kriptografik kanıtı ve cüzdan kontrolü olmadığı için eksik rezerv kanıtını paylaştığı için çağırmıştı. Rezervlerin cüzdan listesi olmadığını, varlıklar eksi yükümlülükler olduğunu yineledi.

GCM Yatırım Banner

Binance’in yakın zamanda piyasaya sürülen rezerv kanıtı sistemi, kullanıcıların varlıklarını bir Merkle ağacı kullanarak doğrulamalarına olanak tanıyor. Powell, sistem eksi bakiyeli hesapları dahil edemediğinden duyduğu hoşnutsuzla dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.