Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kozmetik Firmalarından Deprem Bölgesine Hijyen Ürünü Desteği

Kozmetik firmaları depremin ardından bölgedeki ihtiyaçlar doğrultusunda temizlik ürünlerinde üretim kapasitelerini artırdı. Detaylar haberde;
Kozmetik Firmalarından Deprem Bölgesine Hijyen Ürünü Desteği
HABER GİRİŞ

Türkiye, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaraları sarılmaya devam ediyor. Firmalar tarafından da deprem bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda yardımlar yapılıyor. Bölgedeki hijyen ürünleri ihtiyacı için kozmetik firmaları harekete geçti.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki kozmetik firmalarının, deprem bölgelerine ücretsiz hijyen ürünleri göndermeye hazırlandığı açıklandı. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Çetin konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çetin, asrın felaketi olarak da nitelendirilen 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin sonrasında bölgedeki her türlü desteğin sağlandığını vurguladı.

Deprem Bölgesine Sıvı Sabun, Dezenfektan ve Şampuan Desteği

Deprem bölgesine gönderilecek olan yardımlar için Tekirdağ’daki üyelerle bir araya gelindiğini kaydeden Çetin, her konuda afet bölgesine desteklerin sürdüğünü bildirdi.

Bölgedeki hijyen malzemesi ihtiyacı doğrultusunda, Tekirdağ’daki üye firmalarla ellerinde bulundurdukları stokları acilen bölgeye göndermeleri için görüşüldüğü aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Üyelerin depremin meydana geldiği geceden itibaren ellerindeki stokları bölgeye gönderdiğini paylaşan Çetin, kapasitelerini artıran firmaların üreterek bölgeye ürün göndermeyi sürdürdüğünü ekledi.

Kapasitesini artıran firmalarda ve organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Atak Kozmetik’in; ücretsiz sıvı sabun, dezenfektan ve şampuan göndermek için üretimini sürdürdüğü söylendi.

11 Binin Üzerinde Ürün Desteği Sağlandı

Atak Kozmetik Üretim Müdürü Ömer Zeytin, yaşanılan deprem faciasından dolayı son derece üzgün olduklarını ifade etti. Hijyen ürünleri konusunda bölgeye destek sağlayan Atak Kozmetik’in, şu ana kadar 11 binin üzerinde ücretsiz ürün gönderdiği bildirildi.

Ömer Zeytin yaptığı açıklamasında, şirketin bölgeye gönderdiği yardımlar kapsamında yeni ürünlerin de ekleneceğine işaret etti.

Depremlerin ardından bölgede ihtiyaç duyulan temizlik ürünlerinin kapasitesinin artırıldığını bildiren Zeytin, hatların yüzde 30 kapasitesini deprem bölgesine gönderilmek için artırıldığını açıkladı.

Şirketin kapasitesini arttırdığı hatlarda ise kolonya, el dezenfektanı ve sıvı sabun üretiminin yapıldığına dikkat çekildi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.