Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KOZAL, ISSEN ve MANAS’tan Güncel Haberler

Koza Altın darphane altın sertifikası alacağını, İşbir Sentetik ve Manas Enerji ise temettü kararlarını açıkladı. İşte detaylar;
KOZAL, ISSEN ve MANAS’tan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bilgilendirme yaparak yatırımcılarını bilgilendirmeye devam ediyor. Koza Altın İşletmeleri (KOZAL), yatırım portföyünü çeşitlendirmek ve alım satım kazancı elde etmek için darphane altın sertifikası alacağını duyurdu.

Şirket 2.000.000.000 TL’ye kadar alım – satım yapılması konusunda Genel Müdürlüğe yetki verildiğini ifade etti.

KOZAL, günlük yüzde 4 artışla 21,54 TL’den işlem gördü.

İşbir Sentetik Dokuma Sanayi

İşbir Sentetik Dokuma Sanayi (ISSEN), KAP üzerinden 2022 yılı net karından hissedarlarına brüt 0,060 TL, net 0,054 TL temettü ödeyeceğini duyurdu. Şirket 2022 yılında 308.387.888 TL kar bildirmişti.

ISSEN, günlük yüzde 3 kayıpla 23 TL’den kapanış yaptı.

GCM Yatırım Banner

Manas Enerji

Borsada MANAS koduyla işlem gören Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret, kanunen ayrılması gereken tutarlar düşüldükten sonra kalan 22.868.548,89 TL’nin şirket finansal yapısının daha güçlü hale getirilmesi için kullanılacağını, temettü vermeyeceğini bildirdi.

MANAS, günlük yüzde 3,3 düşerek günü 8,8 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın