Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KOZAL, BVSAN ve SISE’den Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören KOZAL duran varlık satışını, BVSAN temettü kararını, SISE ise temettü değişikliğini paylaştı. İşte detaylar;
KOZAL, BVSAN ve SISE’den Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Koza Altın İşletmeleri (KOZAL), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden maddi duran varlık satışı hakkında 2 farklı açıklama yaptı. Şirket, İngiltere’de maliki olduğu 5 adet gayrimenkullerden kira geliri elde edilmemesi, şirketin faaliyetlerine katkısı olmaması nedeniyle net defter değeri 75 milyon TL olan gayrimenkullerin, 497 milyon TL üzerinden Koza İpek Holding’e satılmasına karar verdi.

KOZAL, ayrıca Türkiye’de sahip olduğu 43 adet gayrimenkullerden elde edilen kiraların, şirketin esas faaliyetlerine katkısının az olması nedeniyle net defter değeri 30,4 milyon TL olan gayrimenkullerin Koza İpek Holding’e 368,2 milyon TL bedelle satılmasına karar verildiğini duyurdu.

Şirketin 2021’de 3 milyar TL olan net karı 2022’de 4 milyar TL’ye yükselmişti. KOZAL, günlük yüzde 2 artışla kapanışını 20,8 TL’den yaptı.

Bülbüloğlu Vinç

KAP üzerinden temettü kararına yönelik açıklama yapan Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret (BVSAN), 2022 yılı karından nakit kar payı verilmeyeceğini, karın finansal yapıyı güçlü hale getirmek için olağanüstü yedeklerde muhasebeleştirilmesine karar verildiğini duyurdu.

Şirketin 2022’deki net karı 63,3 milyon TL seviyesindeydi. BVSAN, günü yatay tamamlayarak 66,5 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Şişecam

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları (SISE), daha önce açıkladığı temettü miktarlarını güncelledi. Şirket, pay başına brüt 0,97 TL , net 0,88 TL nakit temettü kararını, brüt 0,68, net 0,61 TL olarak değiştirdi.

SISE, günlük yüzde 2,3 yükselişle günü 43 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.