Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koza Altın ve Kalekim’den ÇED Süreci Açıklaması

Kalekim’in ÇED sürecinin başlamasına onay verilirken, Bakanlık’tan Koza Altın için “ÇED gerekli değil” kararı çıktı.
Koza Altın ve Kalekim’den ÇED Süreci Açıklaması
Son Güncelleme: 
Yorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Kalekim tarafından yapılması planlanan tesis ilavesi projesi ile ilgili olarak ÇED (çevresel değerlendirme raporu) süreci başladı.

Buna göre Mersin’in Akdeniz ilçesi Hebili Mahallesi, RN:20057448 (EN:3000559) Ruhsat Nolu Saha mevkiindeki Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılması planlanan Ocak Üretimi ile Kurutma-Eleme Tesisi Kapasite Artışı ve Kırma Eleme Tesisi İlavesi projesi ile ilgili olarak, kent valiliğine sunulan projeye ilişkin ÇED sürecinin başladığı duyuruldu.

Kalekim hisseleri (KLKIM) bu hafta yatırımcısını mutlu etti. Yüzde 10’dan fazla kazandıran hisseler, son bir ayda yüzde 50’nin üzerinde değerlendi. Bugün ise hafif satılıcı şekilde, yüzde 0,8 düşüşle 74,6 liradan işlem görüyor.

Koza Altın için “ÇED Gerekli Değil” Kararı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Koza Altın İşletmeleri tarafından Bilecik ili, Bozüyük ilçesi, Metristepe Köyü  İR: 20066048 (ER:2442844) ruhsat no.’lu saha, 9,8 hektar mevkiindeki, Altın-Gümüş Madeni Açık Ocak İşletmesi projesi ile ilgili olarak yapılan PTD dosyasının incelendiğini bildirdi.

Yapılan değerlendirme neticesinde Bilecik Valiliği tarafından, söz konusu proje için “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararının çıktığı açıklandı.

Yatırımcıların en çok tercih ettiği hisseler arasında yer alan KOZAL, gün içinde 26,84 ile en düşüğü, 27,86 ile en yükseği kaydetti.

Saat 16.24’te yüzde 2’ye yakın kayıpla 26,92 liradan işlem görüyor. Aylık bazda yüzde 35’e yakın kazandıran hisseler, haftayı yüzde 1 artıda bitirmeye yöneldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu