Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koza Altın Sermaye Tavanını 5 Milyar TL’ye Çıkardı

Koza Altın, KAP üzerinden yaptığı duyuruda kayıtlı sermaye tavanını büyük oranda artırdığını açıkladı. İşte detaylar;
Koza Altın Sermaye Tavanını 5 Milyar TL’ye Çıkardı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

KOZAL koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören Koza Altın İşletmeleri, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada kayıtlı sermaye tavanını artırdığını duyurdu. Türkiye’de maden aramak ve işletmek amacıyla kurulan şirketin sermaye artırımının 2022-2026 yıllarını kapsayacağı belirtildi.

Şirketin 500.000.000 TL olan mevcut kayıtlı sermaye tavan tutarının 5 milyar TL’ye yükseltileceği açıklandı.

Ayrıca şirketin Esas Sözleşmesi’nde bulunan Amaç ve Konu başlığının 3. maddesine “Konsantre veya ikincil hammaddeden ham metal üretimi yapmak, tehlikeli veya tehlikesiz atık geri kazanımı yapmak, metal atıkların veya curüf, tufal vb. atıklardan metal üretimi yapmak, bununla alakalı tesis kurmak, geliştirmek, işletmek ve bu atıkların ticaretini yapmak” ibaresinin eklenmesine Ticaret bakanlığı tarafından onay verildiği belirtildi.

Koza Altın Hisselerine Genel Bakış

Koza Altın Sermaye Tavanını 5 Milyar TL’ye Çıkarma Kararı Aldı

Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Koza Altın hisselerine bakıldığında günlük yüzde 3,8 oranında düştüğü görülüyor. Güne 492 TL’den başlayan hisse, kapanışını 467,2 TL’den yaptı.

Şirketin kazanç oranları haftalık yüzde 29,6, aylık yüzde 93,8 ve yıllık yüzde 260 seviyesinde bulunuyor. Hisseler yıl içinde en düşük 95 TL’yi, en yüksek ise 500 TL’yi gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.