Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Koza Altın Ertelenen Dava İddialarına Yönelik Açıklamayla Sert Düştü

Koza Altın hisseleri şirketten yapılan açıklamalarla sert düştü.
Koza Altın Ertelenen Dava İddialarına Yönelik Açıklamayla Sert Düştü

Koza Altın İşletmeleri A.Ş., bugün öğleden sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden haber ve söylentilere ilişkin açıklamada bulundu.

Sosyal medya mecralarında çıkan haberlere ilişkin yapılan bilgilendirmede Koza Altın, Ankara 24.Ağır Ceza mahkemesinin 2020/20 E. Sayılı davası hakkında (Firarda bulunan Hamdi Akın İpek, Nevin İpek, Osman Zenginer, Pelin Zenginer ve Ayhan Yurttaş hakkında olan) davanın ertelendiğine yönelik haber ve söylentilere atıfta bulundu.

İlgili mecralarda çıkan haberlerin doğruyu yansıttığını bildiren Koza Altın, ilgili davanın 22.06.2021 tarihinde görüldüğünü ve 08.06.2022 tarihine ertelendiğini ekledi.
Koza Altın Hisse Düşüş
Kaynak: piyasa.paratic.com

Şirketin borsada KOZAL koduyla işlem gören hisseleri, bildirimin ardından sert düştü.

Cuma günü 112,8 TL ile kapanış yapan KOZAL hisse senetleri, haftanın ilk gününe yatay başladı. Açılışta 111,10 TL ile gün içi en düşüğünü kaydeden hisseler sonrasında fazla değişim göstermeden 111-113 TL aralığında hareket etti.

KAP bildirimi 14.28’te yapılırken 14.40’ta hisseler sert düşerek 110’a geriledi. Hemen sonrasında 109,8 TL’yi test ederken 14.47’de yüzde 1,77 kayıpla ilerliyor.

Gün içi düşükle KOZAL hisseleri 30 Nisan sonrası en zayıf değerini işaretledi. Son veriler ışığında hisseler haftalık yüzde 4’e yakın kaybederken bir ayda yüzde 7’ye yakın eksiye düştü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum