Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koza Altın 2020 Yılı UMREK Maden Rezerv Raporunu Yayımladı

2020 yılına ait detaylı raporunu yayımlayan Koza Altın’ın hisseleri haftalık bazda %7’nin üzerinde yükseldi.
Koza Altın 2020 Yılı UMREK Maden Rezerv Raporunu Yayımladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na Ulusal Kaynak ve Rezerv Raporlama komitesine (UMREK kodu) uyumlu olarak hazırlanan 2020 yılı maden rezerv raporunu yolladı. Söz konusu rapor UMREK tarafından; maden arama, maden kaynak ve rezerv tahmin sonuçlarının raporlanmasında, maden ruhsatının, kaynak ve rezervlerinin değerlemesinde yetkilendirilmiş kişiler tarafından hazırlandı.

Raporda; maden kaynakları, cevher rezervleri, maden faaliyetleri, kaynakların rezervlere dönüştürülmesi, riskler olmak üzere birçok konuya kapsamlı şekilde yer verildi.

Buna göre Koza Altın’ın maden varlıklarının bulunduğu yerler; Ovacık Bölgesi (Ovacık İşletme Tesisi, Çukuralan, Kubaşlar, Narlıca, Kıratlı, Aslantepe), Mastra Bölgesi (Mastra İşleme Tesisi, Mastra Açık Ocak ve Yeraltı), Kaymaz Bölgesi (Kaymaz İşletme Tesisi ve Madeni), Himmetdede Bölgesi (Himmetdede İşletme Tesisi), Diyadin Bölgesi (Mollakara İşletme Tesisi ve Madeni), Çanakkale Bölgesi (Karapınar) şeklinde sıralandı.

Koza Altın hisseleri (KOZAL), raporun yayımlandığı sırada 114.3 liradan işlem görüyordu.
Koza Altın Hisseleri %0,53 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ardından hafif düşüş göstererek 113,20 liradan işlem görmeye başladı. Hisseler Perşembe günü kapanışı 113,7 liradan yaptı. 12 Kasım işlemlerine 114,4’ten başladı.

Açılışın hemen ardından 115,90 ile seansın en yükseğine çıktı. Bu seviyede kalıcılık sağlayamadı ve yönünü aşağı çevirdi. Hisselerin gün içinde kaydettiği en düşük fiyat 112,8 oldu.

GCM Yatırım Banner

Koza Altın hisseleri bir haftalık işlem döneminde %7,35, bir ayda %12,89 ve bir yılda %53,36 oranında değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.