Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KOSGEB Yönetmeliği Değişti: Destek Programlarında Yeni Dönem

KOSGEB destek programlarına, yönetmelikte yapılan değişiklik ile beraber yeni düzenlemeler getirildi. Ayrıntılar geliyor...
KOSGEB Yönetmeliği Değişti: Destek Programlarında Yeni Dönem
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Destek Programları Yönetmeliği’ne ilişkin yeni düzenleme yapıldı. Yapılan değişiklikler Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğe göre destek programları, kalkınma planları, orta vadeli programlar, Cumhurbaşkanlığı yıllık programları, diğer üst politika belgeleri ve KOSGEB Genel Kurulunun belirlediği politika, amaç ve hedefler dikkate alınarak belirlenecek.

Düzenleme işletmeler ve girişimciler, teknoloji merkezleri, danışmanlık merkezleri, enstitüler ve paydaş kuruluşlara yönelik yönelik KOSGEB tarafından oluşturulan destek programlarını kapsıyor.

KOSGEB desteğinden yararlanan işletmeler, kontrol, denetim ve inceleme görevlilerine her türlü hesap, bilgi, belge ve kayıtları ibraz etmek, işlem, faaliyet ve malların fiili ve fiziki durumlarını göstermekle yükümlü olacak.

Mevzuata uygun olmayan durumların tespit edilmesi halinde destek durdurulacak ve bu uygunsuzluk bitene kadar yeni başvuru kabul edilmeyecek. Bu uygunsuzluğun giderilmemesi halinde, destek için verilmiş tutar yasal faiziyle geri alınacak. Uygunsuzluk sona erdiğinde ve müracaat halinde yeni desteklerden yararlanmak mümkün olacak.

GCM Yatırım Banner

Destek programı uygulanırken mücbir sebep olarak kabul edilebilecek durumların ortaya çıkması halinde, sürecin devamına ya da sonlandırılmasına KOSGEB tarafından karar verilecek.

Açıklamada ayrıca 15 Haziran 2010 tarihli ve 27612 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan KOSGEB Destek Programları Yönetmeliği’nin yürürlükten kaldırıldığı bilgisi verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın