Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kordsa’dan 12 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım Hamlesi Geldi

Kompozit teknolojileri alanında sektörün lider ismi Kordsa, 12 milyon dolar değerinde iki yeni yatırım yapacağını duyurdu. Ayrıntılar haberde;
Kordsa’dan 12 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım Hamlesi Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Lastik, kompozit ve inşaat güçlendirme şirketi Kordsa, yılın ikinci çeyreğinde açıkladığı 9,8 milyon dolarlık yatırım kararının ardından bir yeni yatırım hamlesini daha paylaştı. Şirket, 12 milyon dolar değerinde iki yeni yatırım planladığını duyurdu.

Yatırım planlarına göre şirket, yüksek performans lastiklerinde kullanılan tekkord terbiye üretiminde 7 milyon dolarlık yatırımıyla ilave hat ile kapasitesini artıracak.

İnşaat güçlendirme iş alanında faaliyet gösteren markası Kratos’un üretimi için ise 5 milyon dolarlık ek yatırım sağlanacak.

Tekkord ürünü için özel kalitede iplik üreten Kordsa’nın aldığı yatırım kararının, 2024 yılının ilk çeyreğinde devreye alınacağı tahmin ediliyor.

Yatırım Planı Şirketin Konumu Güçlendirecek

Şirketin İzmit’teki fabrikasında inşaat güçlendirme alanında devreye aldığı sentetik fiber donatı hattı 2018’den beri üretime ara vermedi.

GCM Yatırım Banner

Bu yılın ikinci çeyreğinde İzmit’teki tesiste 7 bin ton polyester iplik yatırımı kararı alınmıştı. Toplam 9,8 milyon dolarlık yatırım sonrası yeni hat yatırımının da katkısıyla yeni nesil polyester iplik ürünleri üretiminde şirketin konumunun daha güçlü bir noktaya ulaşması bekleniyor.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan şirket CEO’su İbrahim Özgür Yıldırım, ana hedefin müşteriler için değer yaratarak büyümek olduğunun altını çizerek şöyle konuştu:

“Yüksek performanslı, katma değerli ürünler üzerinde çalışıyoruz. Yaşamın her alanını güçlendirme vizyonumuz doğrultusunda ülke ekonomisine katkı sunan yatırımlarla, sürdürülebilir büyümemize devam edeceğiz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın