Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kordsa Hisseleri 8 Ayın En Yüksek Seviyesini 29,6 TL ile Kaydetti

Kordsa hisseleri haftaya güçlü bir başlangıç gerçekleştirerek 29,6 lira ile 23 Şubat'tan bu yana görülen en yüksek seviyesini kaydetti.
Kordsa Hisseleri 8 Ayın En Yüksek Seviyesini 29,6 TL ile Kaydetti
Son Güncelleme: 

Kompozit teknolojileri alanında sektörün lider ismi Kordsa, bugünkü işlemlerde borsada da yıldızlar arasında yer aldı. Hisseler, 29,60 liraya kadar tırmanarak 23 Şubat tarihinden sonra kaydettiği en yüksek seviyeyi gördü.

Hisseler haftaya güçlü bir başlangıç gerçekleştirirken, şirket Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 8. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde birincilik ödülüne layık görüldü.

Kordsa, lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojiler alanında 5 ülkede 12 üretim tesisi ile hizmet veriyor. 76 – 250 arası Ar-Ge personeli istihdam eden Ar-Ge merkezleri değerlendirmesinde Kordsa, Türkiye’nin en iyi Ar-Ge merkezi seçildi.

Bu gelişmeler ışığında Kordsa hisseleri (KORDS) TSİ 15:12 sularında yüzde 2,17 oranında yükselişle 29,16 liradan işlem görmeye başladı.
Kordsa Hisseleri Yüzde 2,17 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler geçen haftaki işlemlerde kademeli bir yükseliş eğilimi göstererek Cuma günü 29,24 liraya kadar ulaşmıştı. Cuma günkü işlemlerin açılışında 29,24 lirayı kaydeden hisseler, daha sonra bir miktar gerileme göstererek kapanışı 28,6 liradan gerçekleştirmişti.

Kordsa hisseleri yeni haftaya yükselişle 28,94 liradan başladıktan sonra güçlü bir ivme ile çıkışını sürdürdü. TSİ 13:50 sularında 29,60 liraya kadar yükselen hisseler, 23 Şubat tarihinden sonra gördüğü en yüksek seviyeyi kaydetmiş oldu. Daha sonra 29,10 – 29,20 lira aralığında hareket etmeye başladı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Hisselerde yukarı yönlü ivmenin devam etmesi durumunda 29,62 ve 30,04 liradaki direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 28,69 ve 28,24 lirada bulunan destek noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %7,65 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %24,11 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %134,63 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu