Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

KORDS Temettüsünü, KONTR Sözleşmesini, EGEEN Yatırımını Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler gelişmelerini paylaşmaya devam ediyor. İşte KORDS, KONTR ve EGEEN’den güncel haberler;
KORDS Temettüsünü, KONTR Sözleşmesini, EGEEN Yatırımını Duyurdu
Yorum

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Kordsa Teknik Tekstil (KORDS), kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaparak hissedarlarını bilgilendirdi. Şirket, yatırımcılarına brüt 0,29 TL, net 0,26 TL nakit temettü ödeyeceğini bildirdi. Kar payı dağıtım tarihi 29 Mart olarak belirlendi.

Kordsa Teknik Tekstil’in 2022’deki net karı 1,2 milyar TL seviyesindeydi. KORDSA, günlük yüzde 2,2 artışla 76 TL’den işlem görüyor.

Kontrolmatik Teknoloji

Borsa İstanbul’da KONTR koduyla işlem gören Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik, aynı gün içinde Dicle Elektrik Dağıtım tarafından düzenlenen 4 farklı ihale için toplam 356 milyon TL bedelle 4 farklı sözleşme imzalandığı duyuruldu.

KONTR, günlük yüzde 0,7 yükselişle 155,3 TL seviyesinde.

Ege Endüstri

Ege Endüstri ve Ticaret (EGEEN), Ege Serbest Bölgesi’nde yapmayı planladığı fabrika yatırımı hakkında bilgi verdi. Şirket, inşaat ruhsatının alındığını hatırlatarak mevcut durumda 2023 sonunda kaba inşaat işleri, çatı kaplaması, iç saha zeminleri ve dış cephesinin, Ekim 2023 sonunda ise elektrik, mekanik ve diğer imalatların tamamlanmış olmasının planlandığını paylaştı.

2023 yılı sonunda taşınma sürecine geçilmesi ve yeni fabrikada deneme üretimine başlanılmasının planlandığı aktarıldı.

EGEEN, günlük yüzde 1,9 kayıpla 4836 TL’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu