Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Köprü ve Otoyol Zammından Önce Hızlı Tren Biletleri Arttı

Kurban Bayramı için tatile çıkanları dönüş yolunda zam haberleri karşılamaya devam ediyor. Akaryakıt zammından sonra hızlı tren tarafında da fiyatlar arttı.
Köprü ve Otoyol Zammından Önce Hızlı Tren Biletleri Arttı
Yorum

Bayram tatilinin bitişiyle ulaşımda yeni zamlar başladı. Bu gecen itibaren bezine gelmesi planlanan zamma ek olarak hızlı tren tarafında da fiyat artışları kayda geçti.

Yüksek hızlı tren (YHT) biletleri yüzde 30 zamlandı. Yük taşımacılığı ve banliyö ücretlerine gelen zam da aynı oranda oldu.

Yeni fiyat listesinde Ankara-İstanbul YHT bilet fiyatı 248 liradan 323 liraya çıktı.

Ankara-Eskişehir arası 136 liraya, Ankara-Konya arası 146 liraya ve Ankara-Sivas arası 312 liraya yükseldi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık, YHT biletleri için geçen yıl Ocak ayında yüzde 20, Mart’ta yüzde 10, Nisan’da yüzde 15, Haziran’da yüzde 28 ve Eylül’de yüzde 10 zam kararı almıştı.

2023’e girişte yapılan zam ise yüzde 17 olmuştu.

Köprü ve Otoyol Geçişleri için de Zam Konuşuluyor

Halk TV’nin haberine göre YHT biletlerinin yanı sıra köprü ve otoyol geçişlerinden alınan ücretlere de zam yapılması konuşuluyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yeni fiyat listesi için çalışma başlattığı ileri sürüldü.

Buna göre zam senaryolarında masaya gelen oranların yüzde 20-30 ve 50 banda olması planı yapılıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu