Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Zamlandı: İşte Yeni Fiyatlar

Katma Değer Vergisi’nde yapılan artış sonrası köprü ve otoyol geçiş ücretlerinde artışa gidildi. Detaylar geliyor…
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Zamlandı: İşte Yeni Fiyatlar
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz günlerde Katma Değer Vergisi’nde yapılan değişiklik ile beraber pek çok harcama kaleminde fiyat artışları gerçekleşiyor. Son olarak köprü ve otoyol geçiş ücretlerinde KDV artışı sonrası yeni tarifeler belli oldu.

Yeni fiyatlar 10 Temmuz 2023’ten geçerli olacak şekilde uygulanacak. Yeni tarife ile beraber, 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri geçiş ücreti, tek yön otomobil için 8,25 TL’den 8,50 TL’ye yükseldi. Ankara-Niğde Otoyolu (Ankara Alın giriş, Niğde Gölcük çıkış) 138,50 TL’den 140 TL’ye yükselirken, Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti 184,50 TL’den 190 TL’ye çıktı

1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti 200 TL’den 205 TL’ye yükselirken, Malkara-Çanakkale Otoyolu (Malkara giriş – 1915 Çanakkale Köprüsü çıkış) 272,50 TL’den 280 TL’ye çıktı. Geçen hafta Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Katma Değer Vergisi oranlarında artışa gidildi.

Düzenleme ile KDV’si yüzde 18 olan ürün ve hizmetlerde oran yüzde 20’ye, yüzde 8 olan ürün ve hizmetlerde oran yüzde 10’a çıkarılmış oldu. KDV’deki artış sonrası akaryakıttan ilaca, giyimden gıdaya hemen her alanda fiyat artışları gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın