Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Konya Şeker Duyurdu! Çiftçilere 165,1 Milyon TL Avans Ödemesi

Konya Şeker, 165,1 milyon TL'lik pancar bakım avansı ödemesinin yapılacağı günü ve saati duyurdu. Detaylar haberde...
Konya Şeker Duyurdu! Çiftçilere 165,1 Milyon TL Avans Ödemesi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, çiftçilere pancar bakım avansı ödemesi yapılacağını duyurdu.

Konya Şeker’den yaptığı açıklamada 2023-2024 şeker pancarı kampanya dönemi için sözleşme yapılmış üretici çiftçi ortaklarına 165 milyon 166 bin TL tutarında “pancar bakım avansı” ödemesi yapılacağını belirtti.

Söz konusu tutarın çiftçi ortaklarına yarın saat 17.00 itibarıyla yapılacağı belirtildi.

Şirketten yapılan açıklamada Başkan Erkoyuncu’nun değerlendirmesine yer verildi. Yapılacak nakdi avans ile hem ekonomiye hem de çiftçilere can suyu olacak ödemeleri başlattıklarını söyledi.

Erkoyuncu, şeker fabrikalarının Türkiye’de sadece şekerin güvencesi olmadığını aktardı. Aynı zamanda güvenli gıdanın tarlada üretimin ve çiftçinin hakkını almasının güvencesi olduğunu aktardı.

GCM Yatırım Banner

Her daim çiftçilerin yanında olduklarını vurgulayan Erkoyuncu, tarımda aksamaların yaşanmasını önlemek ve çiftçilerin üretimi aksatmadan yapabilmesini sağlamak için desteklerin devam edeceğini söyledi.

Konya Şeker olarak tarımın her aşamasında aktif rol oynadıklarını belirten Erkoyuncu,“Kurumumuz, avans ödemelerini hep zamanında çiftçilerimize vermektedir. Perşembe günü de çiftçilerimize ulaştırılacak olan 165 milyonu geçen nakdi avansın hayırlara vesile olmasını temenni eder, bolluk ve bereket dolu bir yıl dilerim.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın