Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Konut Sektöründeki Fırsatçılara Net Mesaj: Ağır Yaptırımlar Yolda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin gündeminde yer alan sorunlar hakkında konuşarak konut sektöründe piyasanın dengesini bozanlara ağır yaptırımlar uygulayacaklarını söyledi.
Konut Sektöründeki Fırsatçılara Net Mesaj: Ağır Yaptırımlar Yolda
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün TOBB Şura Salonu’nda düzenlenen 26. Geleneksel Tüketici Ödülleri Töreni’nde konuştu. Erdoğan fahiş fiyatlar, enflasyon ve Orta Vadeli Program (OVP) hakkına konuştu.

Erdoğan, Kabine toplantılarının ilk gündem maddesini deprem bölgesinde yürütülen inşa ve ihya faaliyetlerinin oluşturduğunu belirterek OVP kapsamında hazırlanan yol haritasında önceliği daima bölgenin ayağa kaldırılmasına verildiğini söyledi.

Meclisimize sunulan ek bütçede bölgeye 762 milyar lira ayırdıklarını dile getiren Erdoğan, “2024 yılında deprem bölgesi için 1 trilyon liralık kaynak tahsis edeceğiz. Önümüzdeki üç yıl boyunca, depremzede şehirlerimizin ihyası için toplam 3 trilyon lira tutarında bir kaynak kullanacağız. Deprem konutlarımızın inşası hızla sürüyor.” dedi.

Enflasyon konusuna değinen Erdoğan, “Dünyada son 60-70 yılın en yüksek rakamlarına ulaşan enflasyon oranları bizleri de olumsuz etkiledi. Halen de etkiliyor.” açıklamasında bulundu.

Seçimden sonra en öncelikli meselelerden birinin belli sektörlerde oluşan balonu söndürmek olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Bu kapsamda otomobil fiyatlarından başlayarak birçok alanda ciddi mesafe aldıklarını belirtti.

Çimento ve Hazır Beton Sektörü Takibe Alındı

Erdoğan tedbirler kapsamında otomotiv piyasasında yaşanan spekülatif fiyat artışları ortadan kalkmaya başladığını söyledi.

Benzer bir tablonun konut ve kira fiyatlarında da yaşanacağına inandıklarını söyledi. Konut ve kira sektöründe piyasanın dengesini bozan, fahiş fiyat artışlarına yol açan kişi ve kurumlara yönelik ağır yaptırımlar uygulayacaklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan çimento ve hazır beton sektöründeki dengesiz fiyat artışlarının da yakın takibe alındığını bildirdi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın