Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Konut Fiyatlarındaki Artış Hız Kesti!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Ağustos’a yönelik konut fiyat endeksi verileri açıklandı. Endeks Ağustos’ta aylık yüzde 5,5, yıllık yüzde 90,3 yükseldi.
Konut Fiyatlarındaki Artış Hız Kesti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), vatandaşların merakla beklediği konut fiyat endeksine yönelik verileri açıkladı. TCMB’nin açıkladığı bilgilere göre konut fiyat endeksi Ağustos’ta aylık yüzde 5,5, yıllık yüzde 90,3 ve reel bazda yüzde 21,9 oranında artarak 1043 düzeyinde gerçekleşti.

Yayımlanan verilerde, Türkiye’deki konutların kalite etkisinden arındırılmış fiyat değişimlerini izlemek amacıyla hesaplanan konut fiyat endeksinin Ağustos’ta yüzde 5,5 oranında yükseldiği ve 1043 seviyesine geldiği belirtildi.

Konut Fiyatlarındaki Artış Hız Kesti!Kaynak: TCMB

Kira fiyatlarının en yüksek olduğu illere bakıldığında konut fiyat endeksi İstanbul, Ankara ve İzmir’de sırasıyla yüzde 5,4, 5,2 ve 5,5 oranında artış görüldü.

Konut Fiyatlarındaki Artış Hız Kesti!Kaynak: TCMB

GCM Yatırım Banner

Endeks, geçen yılın aynı dönemine göre İstanbul’da yüzde 78,4, Ankara’da yüzde 100,4 ve İzmir’de yüzde 90,3 yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.