Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik’in Hisseleri İhale Haberine Olumlu Tepki Verdi

Kontrolmatik'in hisseleri 94,8 milyon TL'lik ihaleyi kazanma duyurusuna olumlu tepki verdi. Detaylar haberde...
Kontrolmatik’in Hisseleri İhale Haberine Olumlu Tepki Verdi
HABER GİRİŞ

Yatırımcıların hisselerindeki değişimleri yakından izlediği Kontrolmatik Teknolojileri Enerji ve Mühendislik A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihale süreci hakkında açılama yaptı. Şirketin açılaması sonrasında hisselerde yükseliş görüldü.

Şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su Ve Kanalizasyon İdaresi (İski) Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Avrupa Bölgesi İçmesuyu Ana Dağıtım Sisteminde Mevcut Yapıların İyileştirilmesi ve Arızalı Debimetrelerin Değişimi” ihalesine Mayıs ayında katıldığını  hatırlattı.

Kontrolmatik, söz konusu ihalede 94.864.000,00 TL teklifini vermişti. Şirket sözleşmenin bugün imzalandığını açıkladı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada (KONTR) kodlu işlem gören hisselerine göz attığımızda bugün açılışı 150,3 TL’den yaptı. Saat 12.20’de 157,7 ile gün içi en yükseği kaydedip daha sonra 154 liranın altına inen hisseler, ihale haberiyle yeniden yükseldi.

Açıklama sonrasında 155,8 TL’ye yükseldi. Yükselişin ardından hafif bir düşüş göstererek saat 16.20 itibarıyla yüzde 3,67 yükselişle 155.6’dan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın