Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik Yüzer GES ile İlgili Patent Başvuruları Yaptı

Kontrolmatik tarafından yüzer GES ile ilgili olarak yapılan patent başvuru sayısı 2'ye ulaşırken, bir tane de faydalı model başvurusu yapıldı.
Kontrolmatik Yüzer GES ile İlgili Patent Başvuruları Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik Anonim Şirketi tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan patent başvurularıyla ilgili açıklama gönderildi.

Şirketin Ar-Ge bölümü tarafından “Yüzer Güneş Enerji Santrali Yüzdürücü Platform” seri imalatını yapmak üzere geliştirilen sisteme yönelik patent başvurusu yapıldığı açıklandı. Buna ek olarak yüzer sistemin tamamına faydalı model başvurusu da yapıldığı söylendi.

Bu başvurularla birlikte Kontrolmatik adına yüzer GES ile alakalı daha önce bildirilen patent başvurusuyla birlikte iki adet patent ve bir adet faydalı model başvurusu yapıldığı açıklanmış olundu.

Bu gelişmeler yaşanırken Kontrolmatik hisseleri (KONTR) TSİ 16:33 sularında %0,85 oranında ekside 64,45 lirada seyretmeye başladı.
Kontrolmatik Hisseleri %0,85 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler 5 Kasım tarihinde bir düşüş eğilimi göstermeye başladı ve 17 Aralık sonrasında bu eğilimi güçlendirdi. Hisseler, 20 Aralık’ta 59,6 liraya kadar geriledikten sonra bir miktar toparlanma göstermeyi başarmıştı.

Kontrolmatik hisseleri dünkü işlemlerde 64,4 lira ile 65,8 lira aralığında sakin bir seyir izledi. Günün kapanışını 65 liradan gerçekleştiren hisseler, bugüne 65,4 liradan açılış yaptı. Ancak açılışın ardından düşüşe geçen hisseler, 64 lira sınırına kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner

Hisseler, TSİ 16:15 sularında ise ani bir çıkış gerçekleştirerek 66,1 liraya kadar yükseldi. Ancak burada tutunamayarak geriledi. Hisselerde yukarı yönde 65,06 ve 65,93 lirada bulunan direnç noktaları izlenirken, aşağı yönde 63,66 ve 63,13 liradaki destek noktaları takip ediliyor.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %0,31 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %9,23 oranında gerileyen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %168,79 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın