Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kontrolmatik Yüzer GES ile İlgili Patent Başvuruları Yaptı

Kontrolmatik tarafından yüzer GES ile ilgili olarak yapılan patent başvuru sayısı 2'ye ulaşırken, bir tane de faydalı model başvurusu yapıldı.
Kontrolmatik Yüzer GES ile İlgili Patent Başvuruları Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik Anonim Şirketi tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan patent başvurularıyla ilgili açıklama gönderildi.

Şirketin Ar-Ge bölümü tarafından “Yüzer Güneş Enerji Santrali Yüzdürücü Platform” seri imalatını yapmak üzere geliştirilen sisteme yönelik patent başvurusu yapıldığı açıklandı. Buna ek olarak yüzer sistemin tamamına faydalı model başvurusu da yapıldığı söylendi.

Bu başvurularla birlikte Kontrolmatik adına yüzer GES ile alakalı daha önce bildirilen patent başvurusuyla birlikte iki adet patent ve bir adet faydalı model başvurusu yapıldığı açıklanmış olundu.

Bu gelişmeler yaşanırken Kontrolmatik hisseleri (KONTR) TSİ 16:33 sularında %0,85 oranında ekside 64,45 lirada seyretmeye başladı.
Kontrolmatik Hisseleri %0,85 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler 5 Kasım tarihinde bir düşüş eğilimi göstermeye başladı ve 17 Aralık sonrasında bu eğilimi güçlendirdi. Hisseler, 20 Aralık’ta 59,6 liraya kadar geriledikten sonra bir miktar toparlanma göstermeyi başarmıştı.

Kontrolmatik hisseleri dünkü işlemlerde 64,4 lira ile 65,8 lira aralığında sakin bir seyir izledi. Günün kapanışını 65 liradan gerçekleştiren hisseler, bugüne 65,4 liradan açılış yaptı. Ancak açılışın ardından düşüşe geçen hisseler, 64 lira sınırına kadar geriledi.

Hisseler, TSİ 16:15 sularında ise ani bir çıkış gerçekleştirerek 66,1 liraya kadar yükseldi. Ancak burada tutunamayarak geriledi. Hisselerde yukarı yönde 65,06 ve 65,93 lirada bulunan direnç noktaları izlenirken, aşağı yönde 63,66 ve 63,13 liradaki destek noktaları takip ediliyor.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %0,31 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %9,23 oranında gerileyen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %168,79 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu