Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik ve Doğuş İnşaat’tan Mega Proje: 15 Milyon Dolar

Kontrolmatik, Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği'nin (MIP) genişleme projesinde, Doğuş İnşaat ile 15 milyon dolarlık dev bir sözleşme imzaladı. İşte detaylar;
Kontrolmatik ve Doğuş İnşaat’tan Mega Proje: 15 Milyon Dolar
HABER GİRİŞ

Kontrolmatik, Türkiye’nin en büyük limanlarından biri olan Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP)’nin Faz-II genişleme projesi kapsamında, ana yüklenici olarak Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bugün açıklamada, sözleşmenin 20 Mayıs (Bugün) imzalandığı ve vergiler hariç 15 milyon dolar değerinde olduğu belirtildi.

Bu proje kapsamında MIP’nin kapasitesinin artırılması ve sahanın genişletilmesi hedefleniyor. Akfen Holding ve PSA International ortaklığında kurulan MIP, 2,1 milyon TEU konteyner ve 10 milyon tonun üzerinde konvansiyonel yük kapasitesine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Yapılan sözleşmeyle birlikte, MIP’nin küresel ölçekte en büyük limanlar arasında yer almak için önemli bir adım atmış olduğu vurgulandı.

Paratic Piyasalar Kontrolmatik Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada KONTR koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 99,72 oranında prim sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 4,8, haftalık bazda ise yüzde 4,18 oranında değer kaybetti.

GCM Yatırım Banner

Gün içindeki işlemlerinde 220,1-227,3 lira aralığında seyreden KONTR payları TSİ 14.40 itibarıyla yüzde 0,58 düşüşle 222,11 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın