Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik İmzayı Attı! Kamu Binalarında Enerji Tasarrufu

Kontrolmatik bugün KAP üzerinden kamu binalarında enerji verimliliği projesi kapsamında sözleşme imzaladığını duyurdu. Detaylar haberde;
Kontrolmatik İmzayı Attı! Kamu Binalarında Enerji Tasarrufu
HABER GİRİŞ

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni sözleşme imzalanması hakkında bildiri paylaştı. Kontrolmatik KAP bildirisinde, Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (IBRD) finansmanlı olarak Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından düzenlenen bir ihaleye ilişkin sözleşme imzaladığını duyurdu.

İmzalanan sözleşmenin, Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi kapsamında gerçekleştirilen Enerji Verimliliği Tadilat İşi ihalesi olduğuna işaret edildi.

Bu anlaşma kapsamında imzalanan sözleşmenin değerinin 13 milyon 238 bin dolar + KDV olduğunun bilgisi verildi. Sözleşmenin 3 Nisan 2024’te (Bugün) imzalandığı kaydedildi.

Söz konusu projenin enerji verimliliğini artırmayı ve kamu binalarında enerji tüketimini optimize etmeyi hedeflediğinin altı çizildi.

Paratic Piyasalar Kontrolmatik Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada KONTR koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 63,94 oranında prim sağladı.

GCM Yatırım Banner

Aylık bazda yüzde 18,67 oranında değer kaybeden hisse, haftalık bazda yüzde 3,24 oranında yükseliş gösterdi.

Gün içerisinde 225,5-238 lira aralığında işlem gören şirket hissesi TSİ 18.00 itibarıyla kapanışını yüzde 2,47 yükselişle 232,6 liradan yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.