Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kontrolmatik Hisseleri 7 Milyon Dolarlık Sözleşmeyle Sert Yükseldi

Kontrolmatik Teknoloji, yabancı bir müşterisi ile 7 milyon 79 bin dolarlık sözleşme imzaladığını açıkladı. Hisseler açıklama sonrasında 70 liraya yaklaştı.
Kontrolmatik Hisseleri 7 Milyon Dolarlık Sözleşmeyle Sert Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni iş ilişkisi bildiriminde bulundu.

Açıklamaya göre Kontrolmatik ile yabancı bir müşterisi arasında 7 (yedi) adet 132/33kV Mobile substation siparişi karşılığında toplam bedeli 7.079.580 USD (Yedi Milyon Yetmiş Dokuz Bin Beş Yüz Seksen Amerikan Doları) olan bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalandı.

Hisseler açıklamayla sert yükselerek 69 Türk lirasının üzerine çıktı.
Kontrolmatik Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dün en son 64,15 Türk lirasında alıcı bulan KONTR kodlu hisse senetleri, 24 Aralık seansına 64,40 TL ile başladı. İkinci yarıda yapılan KAP açıklamasına kadar pek hareketlilik göstermezken TSİ 14.40’dan sonra hisseler 66 liradan 69,80 liraya fırladı.

Gün içi yüksek seviye KONTR hisseleri için haftanın en yüksek değerini işaretledi.

TSİ 15.17’de yüzde 6’ya yakın artıda fiyatlanan hisselerin haftalık kazancı yüzde 6,3 oldu. Yıllık bazda ise yüzde 250’lik kayda değer artış yaşadı.

Artıda seyrin sürmesi durumunda Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik hisseleri için izlenecek ilk teknik direnç 69,81 TL iken aşağı yönlü hareket durumunda 64,41 ilk teknik destek noktası olarak görev yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu