Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik Hisseleri 38 Milyon Dolarlık Sözleşmeyle Yükseliyor

Yeni iş ilişkisi için sözleşme imzaladığını açıklayan Kontrolmatik Teknoloji hisseleri güçlü yükseldi.
Kontrolmatik Hisseleri 38 Milyon Dolarlık Sözleşmeyle Yükseliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) SCADA Bölgesel Kontrol Merkezini genişletmek ve üç yeni kontrol merkezi kurmak için başladığı sözleşme görüşmelerini başarıyla sonuçlandırdı.

Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde şirket 37.983.037,00 USD tutarında teklif verdiği iş sözleşmesinin bugün imzalandığını açıklandı. 38 milyon dolarlık sözleşme piyasalarda memnuniyetle karşılanırken hisseler güçlü yükseliş kaydetti.

Dün en son 66,10 Türk lirasından işlem gören KONTR hisse senetleri, bugünkü seansa açılışı 65,85 TL ile yaptı.
Kontrolmatik Hisse Yüzde 4,55 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Açılışta en yüksek 66,15 TL’yi, en düşük 65,8 TL’yi gören hisseler, TSİ 11.00’a kadar hafif geriledi. Bu dakikalarda 66,30 Türk lirasını test ederek kazançlarının bir kısmını geri verdi.

TSİ 12.19’da yüzde 4,5 artıda fiyatlanan hisseler, sözleşme haberiyle sert yükseldi. 70,55 Türk lirasını test eden hisselerin haftalık getirisi yüzde 7,40 oldu. Yıllık bazda ise yüzde 774 değerlendi.

Kontrolmatik, imzaladığı sözleşme görüşmelerine başladığını geçen hafta KAP’a bildirmişti.

GCM Yatırım Banner

Kontrolmatik – STER Group iş ortaklığı olarak; Irak KRG, Elektrik Bakanlığına bağlı SCADA Bölgesel Kontrol Merkezini genişletmek ve üç yeni kontrol merkezi kurmak için verdiği teklifin kabul edilip sözleşme görüşmelerine başlandığını aktarmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.