Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik, EÜAŞ HES İhalesinde En Avantajlı Teklifi Sundu

Kontrolmatik Teknoloji, EÜAŞ'ın Kapulukaya HES ikaz sistemlerinin yenilenmesi ihalesinde en avantajlı teklifi sunarken, hisselerinde güçlü yükseliş gözlendi.
Kontrolmatik, EÜAŞ HES İhalesinde En Avantajlı Teklifi Sundu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (Kontrolmatik), Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) tarafından bugün düzenlenen ihalede en avantajlı teklifi vererek 1. sırada yer aldı. İhale, 2020/384361 İKN’li Hirfanlı ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Kapulukaya HES ikaz sistemlerinin yenilenmesine aitti.

İhaleye katılan Kontrolmatik, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde vergiler hariç 564.500 Euro tutarında ekonomik açıdan en avantajlı teklifi sunduğunu belirtti. İhale sonucunun kesinleşmesi için davet mektubunun gelmesini bekleyeceğini duyurdu.

Açıklamanın geldiği sıralarda Kontrolmatik hisseleri (KONTR) 67 lira sınırına kadar yükseldi.
Kontrolmatik Hisseleri %1,65 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri 63,45 liradan tamamlayan hisseler, bugüne düşüşle 63,3 liradan başladı. 62,5 liraya kadar gerileyen hisseler, buradan toparlanarak yükselişe geçti. TSİ 11:35 sularında 66,6 liraya kadar yükselen hisseler, daha sonra %1,65 oranında yükselişle 64,50 liradan alıcı bulmaya başladı.

Kontrolmatik hisselerinin yukarı yönlü ivmeyi sürdürmesi durumunda kısa vadede 65 liranın üstündeki seviyeler izlenmeye başlanacak. Aşağı yönlü hareketlerde ise 62,70 lira seviyeleri izlenecek. Hisseler bugünkü toparlanmanın ardından 5 günlük performansındaki kayıpların bir kısmını silerken, %1,92 oranında kayba işaret ediyor.

Hisseler aylık bazda %10,66 oranında değer kaybetmiş durumdayken, yıllık getirisi %738,60 düzeyinde bulunuyor. Kontrolmatik hisseleri yılın en yüksek seviyesini 108,70 lira ile 4 Mart 2021tarihinde kaydetmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın