Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik Eti Maden İşletmeleri İhalesinde Birinci Oldu

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün düzenlendiği ihaleye katılan Kontrolmatik Teknolojileri Enerji, en iyi teklifi vererek birinci sıraya yerleşti.
Kontrolmatik Eti Maden İşletmeleri İhalesinde Birinci Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kontrolmatik Teknolojileri Enerji ve Mühendislik A.Ş. Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bir ihalenin sonucunu Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi. Kontrolmatik, 2023/536176 İhale Kayıt Numaralı Kırka 154 kV Açık Hava Trafo Merkezi ve OG Revizyonu İkmal işi ihalesinde birinci oldu.

Şirket 174.932.000 TL ile en iyi teklifi sundu. Yapılan açıklamada şirket sonucunun kesinleşmesi için İhale Kanunu hükümleri çerçevesinde, ihaleyi düzenleyen kurumdan ihale komisyon kararının bekleneceği, sürecin de kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi.

Dün kapanışa doğru sert düşen ve saat 17.17’de devre kesiciye giren KONTR hisseleri, bugün kayıplarını telafi etmeye çalışıyor.

Saat 12.56’da yüzde 1,83 artışla 277,7 liradan işlem gören hisseler, güne 272’den başladı. İlk yarıda 258,4 – 280,8 arasında hareket etti.

Sektöründe parlayan isimlerden olan Kontrolmatik hisseleri haftalık bazda yüzde 5’e yakın prim yaptı. Bir ayda yatırımcısına sunduğu getiri oranı yüzde 62, bir yılda ise yüzde 684 oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.