Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kontrolmatik 93 Milyonluk Anlaşmasını Açıkladı! Hisseleri Tavan Yaptı

Kontrolmatik yüzde 100 bağlı ortağı Kontrolmatık Technologıes Orta Asya'nın 93 milyon TL'lik anlaşmasını duyurdu. Hisseleri kapanışta tavan yaptı.
Kontrolmatik 93 Milyonluk Anlaşmasını Açıkladı! Hisseleri Tavan Yaptı
Yorum

Kontrolmatik Teknolojileri Enerji ve Mühendislik A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP ) üzerinden yeni sözleşmesi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, yüzde 100 bağlı ortaklığı Kontrolmatık Technologıes Orta Asya FC LC ile yurt dışı bir müşterisi arasında otomasyon ve mekanik kapsamlar alanında sözleşme imzaladığın açıkladı.

Söz konusu sözleşmenin 42.373.621.253,31 UZS (vergiler hariç toplam 93.098.000 TL) olduğu belirtildi.

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İşbu açıklamamızın İngilizce tercümesi mevcut olup bu açıklamanın Türkçe ve İngilizce versiyonları arasında herhangi bir çelişki olması durumunda, Türkçe versiyon esas kabul edilecektir.”

Kontrolmatik Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kontrolmatik’in borsada (KONTR) koduyla işlem gören hisseleri açıklamaya olumlu tepki verdi. Şirketin hisseleri kapanışta tavan yaptı.

KONTR kodlu hisseler saat 18.10’da yüzde 9.97’lik yükselişle 273.5 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu