Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik 389,9 Milyonluk İhale için Sözleşmeyi İmzaladı

Kontrolmatik, kazandığı Eti Maden İşletmeleri ihalesine ait sözleşmeyi bugün imzaladı. Detaylar haberde;
Kontrolmatik 389,9 Milyonluk İhale için Sözleşmeyi İmzaladı
HABER GİRİŞ

Borsanın gözde şirketlerinden Kontrolmatik, imzaladığı ihale sözleşmesiyle gündeme geldi. Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik Anonim Şirketi, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından açılan ihale sürecine ilişkin açıklamada bulundu.

Buna göre Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ihaleye ait sözleşme, vergiler hariç 389,9 milyon TL bedelle bugün imzalandı.

Kontrolmatik, 15 Kasım 2022 tarihinde Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2022/962489 İKN’lu “Emet Espey 800000 ton/yıl Kapasiteli Konsantratör Tesisi Yapım İşi” ihalesine girdiğini ve vergiler hariç 389.899.000,00 TL bedelle en iyi teklifi vererek birinci sırada yer aldığını duyurmuştu.

Söz konusu ihaleye ilişkin süreçte, sözleşme bugün imzalandı.

Kontrolmatik (KONTR) hisseleri, sözleşme haberinin ardından gün içi zirveyi denedi.

GCM Yatırım Banner

Dünkü seansı 135,8 liradan kapatan KONTR hisseleri, bugün açılışı yatay yaparken ilerleyen dakikalarda artıya geçti. Sözleşme haberinin ardından 142 liraya kadar çıkarak gün içi yükseği kaydeden KONTR, yazım sırasında yüzde 3’e yakın artıda hareket ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.