Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KONTR, TNZTP, VKING ve SAMAT’a Tedbir Kararı!

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden 5 şirkete tedbir uygulandığı açıklandı. İşte şirketler ve gelen tedbirler;
KONTR, TNZTP, VKING ve SAMAT’a Tedbir Kararı!
HABER GİRİŞ

Borsadaki şirketlerin büyük bölümünde düşüşler görülürken gün sonunda 5 hissede tedbir kararı alındığı açıklandı. Yatırımcıların endişelerinin kaygılandığı ortamda volatilite devam ediyor. Uzmanlar 2023’te kazanç oranlarının düşebileceğini, endekslerin uzun bir süre negatif seyredeceğini paylaşıyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan duyurularda Rodrigo Tekstil (RODRG) paylarında 26/01/2023 tarihindeki seans başından 24/02/2023’deki seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak.

Saray Matbaacılık (SAMAT) payları ve Viking Kağıt (VKING) payları 26/01/2023 tarihinden 24/02/2023’e kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Tapdi Tınaztepe (TNZTP) payları yarınki seans başından 24/02/2023’ün seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Kontrolmatik (KONTR) paylarında yarından itibaren 1 ay süreyle “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı ve “Brüt Takas” tedbirleri uygulanacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın