Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KONTR Hisseleri Rekor Kırdı! İSKİ İhalesiyle Yükseliş Sürüyor

Bir yılda yüzde 400 artan KONTR hisseleri, bugün borsanın yıldızları arasında öne çıktı. Rekora yükseliş, İSKİ ihalesine yönelik haberle desteklendi.
KONTR Hisseleri Rekor Kırdı! İSKİ İhalesiyle Yükseliş Sürüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel piyasaların aksine son iki aydır yükselen Borsa İstanbul, 13 Eylül’de 3715 puanın ardından ralliyi sonlandırdı ve düşüşe geçti. 27 Eylül seansına yüzde 0,37 artıda 3270,53 puandan başlayan BİST 100 Endeksi, ikinci yarıda 3319 puana kadar çıktı..

Gösterge endeks, son dönemdeki kayıplara rağmen bir yılda yatırımcıya yüzde 137 getiri sunarken öne çıkan hisselerden biri de KONTR oldu.

Yıllık getirisi yüzde 406’ya ulaşan KONTR hisseleri, bugün borsanın en çok yükselenleri arasında yer aldı. Dün 52,85 liradan kapanış yaparken yeni seansa 53,8 lira seviyesinde açılış yaptı.

Açılışın ardından kazançlarını artıran KONTR kodlu hisse senetleri, en yüksek 58,1 liraya ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı.
KONTR Hisseleri Rekor Kırdı
KAYNAK: piyasa.paratic.com

Bugün olağandışı işlem hacmi görülen hisseler, İSKİ ihale haberleriyle desteklendi.

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde İSKİ tarafından düzenlenen ihaleye katıldığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Mevcut Katodik Koruma Sisteminin Revizyonu, Uzaktan İzlenilmesi ve Kontrol Edilmesi İşleri” ihalesinde vergiler hariç 74.975.000,00 TL bedelle, uygun bulunan teklifler içerisindeki en iyi teklifi verdi.

“İhale sonucunun kesinleşmesi için, İhale Kanunu hükümleri çerçevesinde, ihaleyi düzenleyen kurumdan ihale komisyon kararı beklenecek olup süreç ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.