Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

KONTR Dev Sözleşmesini, DOAS ise Gayrimenkul Satışını Açıkladı

Borsada işlem gören KONTR, güneş enerjisi santrali kapsamındaki sözleşmesini, DOAS ise gayrimenkul satışı ile ilgili görüşmelere başladığını açıkladı. İşte detaylar;
KONTR Dev Sözleşmesini, DOAS ise Gayrimenkul Satışını Açıkladı
Yorum

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik (KONTR), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisine yönelik detayları paylaşarak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, 23 Mayıs tarihinde Smart GES Enerji Üretim A.Ş ile 84.835.051 TL değerinde sözleşme imzaladığını açıkladı.

Duyuruda, Güneş Enerji Santrali’ne ait 154 kV Trafo Merkezi Yapım İşi’nin mühendislik, malzeme tedarik, kurulum, inşaat, test ve devreye alma kapsamları dahil birim fiyat esaslı anahtar teslim olarak yapılacağı belirtildi.

KONTR, günlük yüzde 0,7 artışla kapanışını 112,3 TL’den gerçekleştirdi. Şirketin hissesi haftalık yüzde 1,8 primlenirken aylık yüzde 20 oranında değer kaybetti. Yıllık kazanç ise yüzde 288 düzeyinde.

Doğuş Otomotiv

Borsa İstanbul’da DOAS koduyla işlem gören Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret, maliki olduğu gayrimenkulün satışı hakkında açıklama yaptı.

Şirket, Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bağlı ortaklığı olan Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret AŞ’nin satış ve satış sonrası hizmetler faaliyeti sunduğu gayrimenkulün satışı konusunda Arca Grup Otomotiv İnşaat Sanayi ve Ticaret ile görüşmelere başlandığını ifade etti.

DOAS, günlük yüzde 1,5 değer kaybederek günü 125,5 TL’den tamamladı. Şirketin hisseleri haftalık yüzde 0,3, aylık yüzde 1,4, yıllık ise yüzde 117 oranında arttı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu