Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Konteyner Konut İthalatındaki Vergi İstisnası Süresi Uzatıldı

Cumhurbaşkanı Kararı ile konteyner konut ithalatındaki sıfır gümrük ve ek gümrük vergisi istisnası süresi uzatıldı. Detaylar haberde...
Konteyner Konut İthalatındaki Vergi İstisnası Süresi Uzatıldı
HABER GİRİŞ

Türkiye 6 Şubat 2022’de Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ili etkileyen deprem ile derinden sarsılmıştı. Binlerce ev yıkılmış ve binlerce insan hayatını kaybetmişti. Hayatta kalan insanlar için barınma sorunu çadır ve konteyner evlerle giderilmişti.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile 10 Mart tarihinde konteyner konut ithalatında sıfır gümrük ve ek gümrük vergisi istisnası getirilmişti.

Söz konusu kararın geçerlilik süresi 31 Temmuz’a kadardı.

Bugün ise Resmi Gazete’de İthalat Rejimi Kararında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar ve İthalatta İlave Gümrük Vergisi Uygulamasına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasın Dair Karar yayımlandı.

Buna göre Cumhurbaşkanı Kararı ile sıfır gümrük ve ek gümrük vergisi istisnası 31 Aralık’a kadar uzatıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.