Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koleksiyon Mobilya Yatırımını, Mondi Sermaye Artırımını Duyurdu

Koleksiyon Mobilya hissedarlarını yatırımıyla ilgili bilgilendirirken Mondi ise sermaye artırımı için SPK’ya başvurdu. İşte detaylar;
Koleksiyon Mobilya Yatırımını, Mondi Sermaye Artırımını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden güncel gelişmeleriyle yatırımcılarını bilgilendirmeye devam ediyor. Koleksiyon Mobilya (KLSYN), 189 milyon TL yatırım teşvik belgesine istinaden, yatırımın finansmanının yüzde 20’sinin öz kaynaklardan yüzde 80’inin yabancı kaynaklardan sağlanacağını duyurdu.

KLSYN, uzun vadeli 151.200.000 TL tutarında kredisinin onaylandığını, ilk dilimi olan 30.240.000 TL’nin şirket hesabına geçtiğini açıkladı. Bu kapsamda makine teçhizat yatırımlarına başlandığı bildirildi.

Koleksiyon Mobilya hisseleri günlük yüzde 1 artışla 3 TL’ye yükseldi.

Mondi’den Sermaye Artırımı

Mondi Türkiye Sanayi (MNDTR) sermaye tavanını 400 milyon TL’den 1 milyar 600 milyon TL’ye çıkaracağını duyurdu. Bu çerçevede Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapıldığı kaydedildi.

1972’den beri faaliyet gösteren şirketin hisseleri günlük yüzde 4,3 artışla kapanışını 17,3 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.