Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koleksiyon Mobilya Yatırımını, Mondi Sermaye Artırımını Duyurdu

Koleksiyon Mobilya hissedarlarını yatırımıyla ilgili bilgilendirirken Mondi ise sermaye artırımı için SPK’ya başvurdu. İşte detaylar;
Koleksiyon Mobilya Yatırımını, Mondi Sermaye Artırımını Duyurdu
Yorum

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden güncel gelişmeleriyle yatırımcılarını bilgilendirmeye devam ediyor. Koleksiyon Mobilya (KLSYN), 189 milyon TL yatırım teşvik belgesine istinaden, yatırımın finansmanının yüzde 20’sinin öz kaynaklardan yüzde 80’inin yabancı kaynaklardan sağlanacağını duyurdu.

KLSYN, uzun vadeli 151.200.000 TL tutarında kredisinin onaylandığını, ilk dilimi olan 30.240.000 TL’nin şirket hesabına geçtiğini açıkladı. Bu kapsamda makine teçhizat yatırımlarına başlandığı bildirildi.

Koleksiyon Mobilya hisseleri günlük yüzde 1 artışla 3 TL’ye yükseldi.

Mondi’den Sermaye Artırımı

Mondi Türkiye Sanayi (MNDTR) sermaye tavanını 400 milyon TL’den 1 milyar 600 milyon TL’ye çıkaracağını duyurdu. Bu çerçevede Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapıldığı kaydedildi.

1972’den beri faaliyet gösteren şirketin hisseleri günlük yüzde 4,3 artışla kapanışını 17,3 TL’den yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu