Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koleksiyon Mobilya Tekirdağ’da GES Elektrik Üretimine Başladı

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamaya göre Koleksiyon Mobilya’nın GES geçici kabul edilip, üretime başlandı.
Koleksiyon Mobilya Tekirdağ’da GES Elektrik Üretimine Başladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Koleksiyon Mobilya Sanayi A.Ş. 2.4 mWp gucundeki Tekirdağ lokasyonunda kullanılmak üzere Güneş Enerji Santrali (GES) projesinin 02.05.2023 tarihinde Trakya Elektrik Perakende Satış A.Ş. (“TREDAŞ”) tarafından geçici kabulünün yapıldığını açıkladı.

Bu işlemin ardından ise GES elektrik üretimine başlandığını duyurdu. Şirket, söz konusu projeye dair gelişmeleri, geçen yılın Ağustos ayında açıklamıştı.

Şirketler, sürdürülebilir büyüme kapsamında fosil yakıtlardan uzaklaşıp, yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneliyor. Bu konuda en büyük yatırımlar da güneş enerjisi santrallerine yapılıyor.

Şirketler, belirli alanlara veya fabrikalarının çatılarına kurdukları GES’lerle önce kendi kullandıkları enerjiyi üretiyor. Bazı şirketler ise ihtiyaç fazlasının satışını yaparak, ek gelir sağlıyor.

Koleksiyon Mobilya Pay Geri Alımlarına Devam Ediyor

Şirketten bu sabah yapılan açıklamada 2,57-2,70 TL fiyat aralığından toplamda 810.000 adet pay geri alındığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

KLSYN paylarının geri alım programı 15 Şubat 2023 tarihinde başlatıldı. Dün gerçekleşen geri alımların ardından şirketin sahip olduğu paylar 4.950.000 adet, pay oranı ise yüzde 1,15 oldu.

KLSYN hisseleri, saat 13.10’da yüzde 5,3 artışla 2,77 liradan işlem görüyor. Son bir haftada yüzde 9, bir ayda yüzde 17 düşüş gösteren hisseler, yıllık bazda yüzde 27 prim yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.