Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Köklü Enerji Şirketinden EPDK Kararı Duyurusu

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş, yüzde 100 bağlı ortaklığının enerjisi ticareti lisansı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Köklü Enerji Şirketinden EPDK Kararı Duyurusu
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş, Zorlu Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Ticaret AŞ Lisans Tadili Hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, yüzde 100 dolaylı bağlı ortaklığı Zorlu Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Ticaret AŞ’nin elektrik enerjisi ticareti lisansı hakkında duyurdu yaptı.

Zorlu Elektrik, bağlık ortaklığının enerjisi ticareti lisansının TC Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 15.10.2023 tarihli ve 777409 sayılı kararı ile karar tarihinden itibaren 49 yıl olarak tadil edildiğini açıkladı.

Şirketin hisseleri borsada (ZOREN) kodu ile işlem görüyor. Dün kapanışı 6,26 TL’den yapan hisseler bugün açılışı düşük seviyeden yaptı.

Zorlu Enerji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

ZOREN hisseleri bugün açılışı 6,06 TL’den yaptı. Hisseler saat 10.40 itibarıyla yüzde 2,4’lül düşüş ile 6.11 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.