Yatırım yapmaya başla!

Koenigsegg 2020’de 1 Milyon Euro’luk Hibrit Süper Araba İmal Edecek!

Koenigsegg, aşırı pahalı modellerinin yanına daha ucuz bir hipercar üretmek istiyor...
Koenigsegg 2020’de 1 Milyon Euro’luk Hibrit Süper Araba İmal Edecek!

Christian von tarafından İsveç’te kurulan Koenigsegg, hiper araba dünyasının en korkutucu taraflarını sunan şirket haline geldi. Hız rekorlarına koşan şirketlere baktığımızda, aslında yeni diyebileceğimiz oluşumlardır. İsveçli markanın 1994 yılında kurulmasına karşı en yakın seyreden Pagani’de 1992 yılında faaliyetlerine başladı.

Pagani, stratejik ortağı AMG’yken Koenigsegg, model imalatında tamamen kendi beceri ve mühendisliğini ele alıyor. Geçtiğimiz Eylül ayında markanın Regera’nın üstünde bir model yapımına gideceği ve adının “Ragnarok” olacağı söylenmişti. Bakalım bu sefer ki planlar da hangi kısma ağırlık verilecek!

Şirket biraz daha genişlemek istiyor ve bu ilerleyişi makul fiyatlarla sağlamaya çalışıyor.

Ultra egzotik taraflarını her defasında hissettiren Koenigsegg, Agera RS dışında bir şey gösterecek. İsmiyle, tipiyle ve motoruyla tamamen diğerlerinden farklı olması planlanıyor. Christion von, yıllık 20 adet üretim kapasitesini, yüzlü rakamlara çıkarmak istiyor.

McLaren de olaya böyle yaklaşmıştı ve 7 yılda 15 bin adet spor otomobil satışıyla, çoğu pazarda liderlik meşalesini yaktı. Bazı okuyucularımız “şirket büyümek istiyorsa 1 milyon dolarlık fiyat ne?” gibi soruları kafasından geçirmiş olabilir.

Açıklayacak olursak; güncel fiyatlı bir Agera RS’i almak isterseniz 2.5 milyon dolar, aynı şekilde Regera almak isterseniz o da 2 ile 3 milyon dolar arasında olacak.

Giriş seviyesi olacak model için neredeyse yarı yarıya bir fiyat uygulaması yapılacak.

TopGear‘ın haberinde Koenigsegg, anladığımız kadarıyla isteğe karşı üretim tesislerinden daha az hiper araç çıkartıyor. Birkaç yıl içerisinde de özel serileri iki katına çıkarmak istiyor. Yine İsveçli şirket barındırdığı tüm teknolojiyi bu aracına aktaracak.

Bizim Ragnarok olarak tahmin ettiğimiz 1 milyon Euro‘luk ucuz serinin hibrit motorla besleneceği konuşuluyor. Motor hakkında ikinci söylenen; markanın geliştirdiği “freevalve” camsız yanma sistemini kullanarak yeni modeli de -30 derecede saf alkolle çalıştırılması denenecek. Belki de Koenigsegg fosil yakıtı bitiriyordur!!!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum