Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Medical BV, Bıçakcılar Global’i Satın Aldı

Koç Medical BV, tıbbi cihazlar alanında faaliyet gösteren Bıçakcılar Global'i satın aldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Koç Medical BV, Bıçakcılar Global’i Satın Aldı
HABER GİRİŞ

Koç Holding’in sağlık teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketi Koç Medical BV, 60 yıldan bu yana tıbbi cihazlar alanında faaliyet gösteren Bıçakcılar Global’i satın aldı.

Şirketten yapılan açıklamada gerçekleştirilen satın alma ile sağlık teknolojileri alanında ürün yelpazesini çeşitlendirme, ihracat pazarlarının genişletilmesi ve global büyümeye de önemli katkı sağlanmasının hedeflendiği bildirildi.

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, ürünlerini, hizmetlerini ve iş modellerini çağın gerekliliklerine göre kararlılıkla dönüştürmeye devam ettiklerini kaydetti.

“Satın Almanın Global Büyümeye Katkı Sağlamasını Hedefliyoruz”

Konuya yönelik açıklamada bulunan Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, ürünlerini, hizmetlerini ve iş modellerini çağın gerekliliklerine göre kararlılıkla dönüştürmeye devam ettiklerini söyledi.

Ebiçlioğlu, insanların yaşam kalitesini ve refahını artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini bu kapsamda Koç Medical BV’nin, tıbbi cihaz üretiminde güçlü bir uzmanlığa sahip Bıçakcılar Global’i bünyesine kattığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Yapılan satın alma ile sağlık teknolojileri alanında ürün yelpazesini çeşitlendirilirken, ihracat pazarlarının genişletilmesi ve global büyümeye de önemli bir katkı sağlanmasını hedeflediklerini kaydetti.

Bıçakcılar Global’in genel müdürü olarak atanan ve halihazırda Koç Yaşa Medikal AŞ’nin genel müdürlüğü görevini sürdüren İlker Soydan da konuya dair değerlendirmede bulundu.

Soydan, bu birleşmenin Türkiye’ye ve sağlık sektörüne yeni açılımlar getireceğini bildirdi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.