Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koç Medical BV, Bıçakcılar Global’i Satın Aldı

Koç Medical BV, tıbbi cihazlar alanında faaliyet gösteren Bıçakcılar Global'i satın aldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Koç Medical BV, Bıçakcılar Global’i Satın Aldı
Yorum

Koç Holding’in sağlık teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketi Koç Medical BV, 60 yıldan bu yana tıbbi cihazlar alanında faaliyet gösteren Bıçakcılar Global’i satın aldı.

Şirketten yapılan açıklamada gerçekleştirilen satın alma ile sağlık teknolojileri alanında ürün yelpazesini çeşitlendirme, ihracat pazarlarının genişletilmesi ve global büyümeye de önemli katkı sağlanmasının hedeflendiği bildirildi.

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, ürünlerini, hizmetlerini ve iş modellerini çağın gerekliliklerine göre kararlılıkla dönüştürmeye devam ettiklerini kaydetti.

“Satın Almanın Global Büyümeye Katkı Sağlamasını Hedefliyoruz”

Konuya yönelik açıklamada bulunan Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, ürünlerini, hizmetlerini ve iş modellerini çağın gerekliliklerine göre kararlılıkla dönüştürmeye devam ettiklerini söyledi.

Ebiçlioğlu, insanların yaşam kalitesini ve refahını artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini bu kapsamda Koç Medical BV’nin, tıbbi cihaz üretiminde güçlü bir uzmanlığa sahip Bıçakcılar Global’i bünyesine kattığını bildirdi.

Yapılan satın alma ile sağlık teknolojileri alanında ürün yelpazesini çeşitlendirilirken, ihracat pazarlarının genişletilmesi ve global büyümeye de önemli bir katkı sağlanmasını hedeflediklerini kaydetti.

Bıçakcılar Global’in genel müdürü olarak atanan ve halihazırda Koç Yaşa Medikal AŞ’nin genel müdürlüğü görevini sürdüren İlker Soydan da konuya dair değerlendirmede bulundu.

Soydan, bu birleşmenin Türkiye’ye ve sağlık sektörüne yeni açılımlar getireceğini bildirdi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu